Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lisztérzékenység vagy valami más?

Lisztérzékenység vagy valami más?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még tavaly ősszel volt egy hasmenéses időszakom, akkor voltam vétvételen (a vasam nagyon alacsony lett) és allergia teszten. A tej, búza, zab pozitív lett, érdekes, hogy a glutén nem. Gasztros doki javaslatára elkezdtem a diétát, már másnap megszűntek a tünetek. 2hét múlva visszatértem a lisztes dolgokhoz. Akkor nem volt bajom. Na és most egy hete elkezdődtek megint a bajok. Most 2 napja nem eszek lisztes dolgokat és már sokkal jobb. A gyomortükrözést kihagynám mert szerintem ez teljesen egyértelmű, hogy a búzával van a gond (ha nem is lisztérzékenység de valami gabona allergia) Szerintetek lehet ez más? Tünetek: nagy mennyiségű, híg széklet, puffadás, hascsikarás. Köszönöm előre is
2017. ápr. 6. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Léteznek olyan helyek, ahol fél óra alatt kitesztelik az allergént. Karcolgatás nélkül.
2017. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lisztérzékenység vérvételből is megállapitható, de az nem ad 100%osan bbiztos eredményt. (Transglutaminase)


De ha te magad észreveszed hogy jobb ha nem eszel liszteset, akkor minek erőlteted. Ne egyél, ennyi. Ha pozitiv lenne az eredmény, akkor sem ennél. Ha negativ lenne, akkorsem hisz rosszul vagy utána...

2017. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is ezek voltak a tuneteim (7 evesen) akkor egy liszterzekenysegi szuresen vettunk reszt es az pozitiv lett igy bementunk a korhazba ott tukroztek a hasam es vervetelt is vettek meg egyszer ott azt mondtak biztos hogy liszt erzekeny vagyok igy azota tartanom kell a dietat es azota semmi ilyen panaszom ninvs
2017. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok embernek problémája van a gabonákkal anélkül hogy lisztérzékeny lenne. Nekem sincs gluténérzékenységem, mégis puffadok tőle, de nem csak a gluténtartalmú gabonáknál, hanem szinte az összesnél jelentkezik minimális puffadás. Ha nem eszem ilyen ételeket teljes mértékbe jól vagyok és soha nem puffadok. Én sem tudom mi a gond, de szerintem minél természetellenes, feldolgozott, hőkezelt egy étel annál egészségtelenebb, és nehezebben emészthető. (ezzel nem arra célzok hogy nyers gabonát egyetek, hanem, hogyha nem bírjátok mellőzétek, nem pótolhatatlanok az egészség fent tartásához) Egyetlen dolog, ami miatt nehéz le tenni az az íz. De azt már mindenki maga dönti el mennyire számít az egészsége. Személyem szerint ha egészség van minden van, megéri. :)
2017. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!