Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fraxiparine véralvadásgátló...

Fraxiparine véralvadásgátló injekció okozott már valakinek allergiás bőrkiütést és viszketést?

Figyelt kérdés
Több éve baba projectben vagyunk, és sajnos nekem ha hormon stimuláció történik mindig szükséges mellé véralvadásgátlót adni, mert egyszer régen már volt trombózisom. Ez eddig úgy nézett ki általában, hogy 1-2 hónapnál hosszabb ideig sose kellett véralvadásgátlót szúrni, mert sajnos vmi miatt mindig stoppolva lett a kezelés. Először Clexant kaptam, de attól nagyon viszketett a hasam, így az orvosom Fraxiparinere cserélte. Fraxiparinet már lassan másfél éve használom rövidebb hosszabb megszakításokkal, volt h. ez is kicsit viszketett, de annyira nem volt vészes, néha csomók alakultak ki a hasamban a szúrás helyén, vagy volt egy két szúrás, ami véraláfutásos lett, de ezekre azt mondta az orvosom h. sajnos előfordul az ilyesmi. Most kb három hete megint szúrni kell magam. Azonban azt figyeltem meg h. szinte minden szúrás becsomósodik, és a mai nagyon fáj is. A hasam folyamatosan viszket a csomók körül,de közben két napja a viszketés kiterjedt lassan az egész testemre. A nyakammal kezdődött, átment a mellkasomra, a hátamra az oldalamra, és a karomra. Csalánkiütés szerű foltok, hólyagok vándorolnak rajtam. Egy ideig itt, egy ideig ott viszket. Húsvét lévén a dokimmal nem tudok keddig beszélni. Kérdésem az h. szerintetek ez lehet a véralvadásgátlótól? Ma reggelre elmúlt, de délelőtt beadtam az injekciót és pár órával később újra kezdődött, ilyenkor este a legrosszabb.. Azt sem értem h. mostanában miért csomósodik a szúrás helyén?! Mit csinalhatok rosszul? Decemberben alkalmaztam utoljára az injekciót akkor szinte nem is látszott és nem okozott problémát, most is ugyanúgy szúrom. Volt már bárkinek hasonló allergiás reakciója? Mi lehet ez? Ha bárki tud vmi megnyugtatót írni azt megköszönném. Úgy gondolom holnap nem adom be az injekciót, és kedd reggel telefonálok az orvosomnak. Ti is várnátok keddig, vagy elmennétek ügyeletre? Előre is köszönöm ha vki válaszol!

2017. ápr. 16. 21:32
 1/2 Mattias válasza:
Amennyiben olvasod megtennéd, hogy megírod, mi lett? Allergia volt, cseréltek? Ugyan így jártam, először Clexannal, majd a Fraxival is, de azzal hosszú idő után. Kérdés, rohanjak-e az orvoshoz a gondommal, vagy várhatok a köv. időpontig?
2021. ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
írtam privat üzenetet
2021. ápr. 15. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!