Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha nem adom a véralvadásgátló...

Ha nem adom a véralvadásgátló injekciót, mert gipszben van a lábam, mekkora az esélye, hogy bajom lesz?

Figyelt kérdés

2017. jan. 20. 16:37
 1/10 A kérdező kommentje:

Ez az injekciózás csak pusztán elővigyázatosság? Gyógyszerekkel nem lehet valahogy helyettesíteni?


Egy barátom Angliában törte el a lábát, neki is begipszelték, mégsem kapott semmiféle ilyen véralvadásgátló szurit.

2017. jan. 20. 16:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarják, hogy trombózist, annak következményeként tüdőembóliát kapj.
2017. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet előre megmondani. Ha van hajlamod akkor baj lesz, ha nem akkor nem...
2017. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen add be mindennap, sőt állítólag gipsz levétele után is kell 1-2 hétig, ismerek olyat, aki végig injekciozta magát, csak miután leszedték, utána nem, pár nappal később mélyvénás trombózissal került kórházba, egyértelműen azért, mert leállt az injekcioval.
2017. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy az esélye. Nekem elmagyarázták, hogy egész fiatalok is megkapják a mélyvénás trombózist, és ezért vezették be a vérhígító injekciót. Nekem is több hétig kellett adni a hasamba magamnak, mert gipszben volt az alsó lábszáram. Amikor levették a gipszet, akkor leállították, majd vissza kerültem rá pár nappal a kórházba, mert egy kék folt lett a lábamon. Az orvos mondta, hogy nem szabad leállítani azonnal a gipszlevétel után. Egyébként nincs semmi mellékhatása, nyugodtan add csak be magadnak.
2017. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyira lehet bajod, hogy kollégám felesége így halt meg! Ő egyáltalán nem kapott vérhigítót! Szekszárdi kórház volt a bűnös.
2017. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, csak annyira gyűlölöm a hasamat szurkálni.
2017. jan. 20. 17:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy bőr alá add. Mehet felkarba, combba is, ha már fáj a hasad. Csak bőr alá.
2017. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Persze elővigyázatosság. Azért én még láttam azt a pár évtizedet amikor nem ismerték a vérhígítót, és nem hullottak a gipszeltek. Mindenki ismeri mennyire sűrű a vére. Megfelelő folyadék mennyiséggel és a láb kellő pihentetés / mozgatási aránnyal nem lesz semmi baj. Nem is volt a Te előtted lévő több tíz ezernek sem. Nyilván akkor is volt trombózis de azért ez túl lett dimenzionálva.
2017. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

Kedves utolsó: gondolom szerintem a védőoltás is hülyeség és a sebekre is szurkot szoktál kenni, mer régen így volt csak most van túldimenzionálva... Látszik, hogy fogalmad sincs miért is vezették be a kötelező adást.

Az angol protokollhoz pedig ne mérjük a magyart, mert még a hazai trágya ellátáshoz képest is több ember hal bele kórházi szövődményekben a "fejlett" angliában...

2017. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!