Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha a víz klórtartalma kiüt...

Ha a víz klórtartalma kiüt rajtam, milyen megoldások lehetnek a problémámra?

Figyelt kérdés

Tüneteim: pattanásos arcbőr(nem olyan, ami serdülőkorban jelentkezett, hanem mélyen begyulladt és nem tudod kinyomni); hajbőrön is kevesebb de ugyan ilyenek;a hátam pattanásos lett; lábam is szerintem nem normális helyzetű.


2 éve egyetemista vagyok Szegeden,kb 1 éve jelentkeznek ezek a tünetek. Otthon fúrt kutunk van, ezért nem volt baj, habár ott is előfordultak pattanásaim, de csak az arcomon és sokkal kevesebb. Azt észre vettem, hogy az egy hetes balatoni nyaralás alatt teljesen elmúlt az összes pattanásom (ott csak fúrt kút van, teljesen tiszta).


Pont egy éve, ahogy átköltöztem a másik albérletbe vettem egy syoss sampont amit soha nem használtam azelőtt. Egy hete kb. leálltam vele, segített kicsit(alapból a bőr sok termékre érzékeny) de nem mondanám, hogy ez lenne a probléma. Szappant is figyeltem, hogy esetleg az e, kozmetikumokat stb... Végülis azért nem mondom, hogy étel miatt lenne a sok pattanás, mert ha elalszok fürdés nélkül, láthatóan jobb állapotban van az arcom. Vagy ha otthon fürdök, akkor nagyon jelentős másnapra a változás, a bőröm megnyugszik.


Tehát majdnem 100% biztos , hogy a csapvíz, amit iszok, használok nap-mint-nap a baj.

Erre valami javaslat? Csak gyógyszeres kezelés segíthet, vagy más?


Válaszokat előre is köszönöm! 19/L



2017. máj. 23. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak vizszürö berendezések amit ki kellene probálnod.
2017. máj. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit nem tud kiválasztani az emésztőrendszered, azt kiválasztja a veséd. Amit a veséd nem tud kiválasztani, kiválasztja a bőröd.
2017. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De szerintem a sima fürdés a legnagyobb baj. Ott hogy használjak vízszűrőt?
2017. máj. 23. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el endokrinológushoz vagy dermatológushoz?
2017. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!