Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van megoldás a problémámra?

Van megoldás a problémámra?

Figyelt kérdés

A szemem a kedvenc érzékszervem és nem szerernék rontani a minőségén.

Viszont van nekem egy szenvedélyem...

Mégpedig az írás. Virtuális naplót vezetek, történeteket találok ki, verseket írok, de még a legapróbb gondolataimat is leírom. És teszem mindezt vagy telefonon vagy számítógépen, mert sokkal gyorsabb, mintha lapra írnék... Én nem vagyok facebook mániás, sem játékfüggő, viszont az írást nem tudom abbahagyni... De kívülről kockulásnak tűnhet, az is, ahogy épp a naplómat írom a telefonomban. Nos, még nem is ez az, ami zavar, hanem van egy problémám, ami a napokban jelentkezett... Vibrál a szemem. Napjában csak néhányszor fordul elő, de akkor olyan, mintha egy ezred másodpercre elmenne a látásom... Valamint azt is észleltem, hogy amikor az iskolában a tábláról olvasok, hunyorognom kell, mert megerőltető a szememnek... Ezutóbbi fél éve jelentkezett, addig semmi baja nem volt a szememnek. A naplómat egy éve kezdtem el írni, naponta 2-3, de maximum 4 órát írok(nem folyamatosan).

Nem szeretném, hogy tovább romoljon a szemem, de nem akarom abbahagyni az írást sem. Létezik erre megoldás?

(Egyébként már bejelentkeztem szemészetre, júniusra van időpontom.)


2017. márc. 31. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Füzet, más megoldás nincs.
2017. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Valószínűleg igazad lesz.

Bár időigényesebb kézzel írni, de ha nincs más megoldás, hogy ne kelljen abbahagynom, akkor írok füzetbe... Remélem, még nem késő.

2017. márc. 31. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Számtalan jó tanács van a szem pihentetésével kapcsolatban.

Azért ha hunyorogsz nem ártana felkeresni egy szemészt,hogy nézze meg a szemed, esetleg nem kell-e szemüveg.

Szedjél esetleg szemerősítő vitamint, viselj- ha nem is kell dioptriás - monitorvédő szemüveget, ami borzasztó sokat jelenthet, kíméli a szemet. Vedd le a fényerőt a monitoron, és ha sötétben vagy mindig olts fel legalább egy kislámpát a közeledben.


Mivel fiatal vagy nem természetes az,hogy panaszkodsz a szemfáradtságra, hunyorogsz, és valahol az is természetes,hogy a számítógép előtt ülsz. Ha továbbtanulsz még többet fog ez így lenni, sőt, nagyon sok munka egész napra a számítógép elé köti a dolgozót.


mindenképpen menj el a szemészetre, legfeljebb megnyugszol ha nincs további teendő, de konzultálsz az orvossal a problémáidról!

2017. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a hasznos választ! :)

Sajnos csak 06. 12.-re kaptam időpontot szemészetre, ami még bő két hónap. Addig is szeretném védeni a szememet minden lehetséges módon. Megfogadom a tanácsod, és elkezdek szemerősítő vitamint szedni. Egyébként ilyen monitorvédő szemüvegről én még nem is hallottam, de az alapján, amit leírtál

róla, nem is rossz ötlet, hogy olyat hordjak... Abból mindegy, hogy milyet veszek? Mármint nem kell hozzá, hogy szemésszel konzultáljak előtte?

2017. márc. 31. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!