Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez lehet valami ételallergia?...

Ez lehet valami ételallergia? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Természetesen el fogok menni orvos, csak mégis érdekel, hogy van-e tapasztalatotok ilyen téren.


Már évek óta székrekedési gondjaim vannak. Gyakori, hogy 2-3 naponta van székletem, azonban előfordult már az is, hogy 4 napig egyáltalán semmi. Ez azonban nálunk annyira nem meglepő, apámnak is ilyen gondjai voltak, szóval lehet, hogy örökletes a dolog. Ilyenkor persze produkálom a székrekedés tüneteit (erőlködés, kemény, sok széklet). Sajnos a helyzet egyáltalán nem javul.

Próbálkoztam azzal, amit mondtak korábban orvosok erre. Elkezdtem rendszeresen mozogni, rengeteg vizet ittam, sok zöldség + gyümölcs, de maximum az állaga változott, felgyorsítani az anyagcserémet nem sikerült. Sajnos fogyni sem tudok, stagnált a súlyom, pedig edzek rendszeresen és nem gondolom, hogy sok kalóriát vinnék be, bár az tény, hogy mindent eszek, nem diétázom.


Ezen kívül borzalmas tüneteim vannak. Előfordul kb 2 naponta és ráadásul esténként, hogy borzalmasan puffadok, már fájdalmaim vannak. Behúzni ilyenkor egyáltalán nem is tudom a hasam, teljesen megkeményedik. Ez általában étkezés után közvetlenül jelentkezik és 4-5 óra múlva érzem azt, hogy teljesen megszűntek a panaszok. Van, hogy este hatalmas görcsökkel veszek le és reggelre mindig teljesen elmúlik. Ebből gondolom, hogy valami emésztési gond, mivel gondolom, hogy ennyi idő kell hozzá.


Ami miatt most a dolog sürgőssé vált, hogy 2 hónapja nagyon erős fejfájásom szokott lenni, általában 12-1 óra körül, tehát ebéd után, ráadásul már szédülök is egyre gyakrabban. Azt olvastam, ez is lehet emésztőrendszeri panasz.


Laktózra nem hiszem, hogy érzékeny vagyok, mert joghurt után még ezt nem éreztem, inkább csak nehezebb ételek után, amibe ugye sok minden lehet amit nem bírok például glutén.


Szerintetek ez mi? Lehet, hogy irritabilis bél szindróma? Vagy glutén? Vagy mi ez? Ez ugye nem normális? Keressek vele orvost, igaz?



2017. máj. 28. 22:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem ennyire durva tüneteim nem voltak, de székletem nekem is néhány naponta volt, és hatalmas hasam. Szakítottam a búzaliszttel és a tejtermékekkel. Megszűnt minden panaszom. Az emésztésem normalizálódott.

Azóta a tejtermékek egy részét, mint pl. ízesített joghurt, különböző pudingok, tejszín és tejföl főtt ételbe, ismét fogyasztom, lényegében gond nélkül, de pl sajt már megakasztja az emésztésem. Ha búzaliszteset eszek néha,attól pedig ismét hatalmas has, és napokig nem lesz székletem megint.

Szerintem te is vezesd ki a tejterméket és a búzalisztet, majd egyenként vissza. Akkor majd kiderül melyiktől van bajod.

Az nem sokat tesz, hogy a joghurttól nincs problémád. Azt hiszem laktóz szempontjából az a leg elviselhetőbb.

2017. máj. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!