Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Táplálék intolerancia vizsgála...

Táplálék intolerancia vizsgálatnál elég a 46-ost elvégeztetni, vagy célszerűbb 221 táplálékra megnézni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 28. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Megírnád ezt kicsit bővebben? Hogy hogy 221 táplálékra? Hogy működik ez?
2016. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen élelmiszerre lehet valaki érzékeny. A laktóz és gluténérzékenység csak a leggyakoribbak. Ha valakinek tünetei vannk,akkor célszerű mindent megnézetni,ha viszont csak kíváncsiságból teszi akkor nem. Az,hogy a vizsgálat elvégézésének idején nem jön ki érzékenység,nem jelenti azt,hogy soha nem is fog.
2016. nov. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon van alul : [link]
2016. nov. 28. 13:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos tüneteim vannak, ezért szeretném megcsináltatni. Gyakori puffadás, gyomorfájdalom...
2016. nov. 28. 13:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem próbáltad még otthon tesztelni? A laktózt könnyű,mert a tejet és a tejtermékeket ki lehet iktatni az étkezésből, a glutén már nehezebb. De ha a tej,tejtermék felfüggyesztése után megszűnnek a panaszaid,akkor nem kell fizetned a vizsgálatért.
2016. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Még nem próbáltam, de azt olvastam, hogy a gluténérzékenységnél akár 6 hónap is kell, mire tünetmentes lesz az ember, mert annyi idő alatt ürülnek ki az ellenanyagok.

De gluténra láttam egy kb. 5000 Ft-os gyógyszertári tesztet is, csak nem tudom mennyire megbízható.

2016. nov. 30. 09:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem ajánlottam azt,mert hosszú idő,ráadásul glutén adalékanyagként szinte mindenben benne van. De a laktózt ki lehet szűrni.
2016. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pifko ***** válasza:
0%
Szia hát szerinntem probáld ki a 301,9087,33333333,vagy a 23339977654-et vagy a 3337766649948588994888848849948-et.:-)
2016. dec. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zoli  ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező


A probléma forrása nem az ellenanyag.


Bizonyos anyagok hatására (glutén, laktóz, stb) az arra érzékenyeknél a patkó bélről ( gyomor utáni bélszakasz ) elhalnak a bélbolyhok.

Ezek felelnek a tápanyag felszívódásáért, hiányuk esetén nemcsak a tápanyag felszívódás képessége romlik, hanem a védőfalként betöltött szerepét sem tudja ellátni.

Behatolnak különféle anyagok a véráramba amelyeknek nem kéne ( lyukas bélfal ). Ez spirált indíthat el. Egyre több és több összetevőre lesz az ember érzékeny.Fokozódik az egyébként megemésztendő alkotóelemek száma a véráramban amelyekre tünetekkel reagál a szervezet.


A jó hír az, hogy diétával, tehát a nem kívánatos összetevők elhagyásával ( glutén, laktóz, stb. ) a bélbolyhok meggyógyulnak.

Érdemes tudni, hogy szinte az összes felvágott, zselatin ( sűrítő anyag, állati csontvelőből készül ) tartalmaz glutént, valamint a kolbászok egy része is (állag javítóként van rá szükség,tőle hallottam többször is és olvastam több helyen: Tóth Gábor élelmiszer-ipari mérnök Morning Show: E-mentes övezet).


A diéta idejét három hónapra ajánlják a dietetikus szakemberek. A 3. hónap letelte után vissza lehet állni a régi étkezésre. A teszteredmény alapján a leggyengébb indexértékű étellel kezdeni, azt enni kb. két hétig és ha a szervezet nem mutat tünetet, folytatni a következő étellel. A tapasztalatok alapján a búzát és a tejet örökre érdemes kizárni az étrendből, ha azok a teszt szerint a tolerancia határ felett vannak.


Én is a 221 összetevős tesztet végeztettem el.

A tej, a búza és a tojás érzékenységi indexem lett a legmagasabb.


Érzékeny vagyok még a sárgabarackra, napraforgóra, borsóra , paradicsomra, babra, kukoricára, krumplira, fahéjra, élesztőre.


Részben örültem az eredménynek.


Nyolc éve láttam a Földlakók című dokumentumfilmet, a húsiparról szól. Annyira megviselt, hogy 3 napig nem tudtam rendesen aludni, pedig egy boncolást bemutató film alatt jóízűen tudok enni.

Elhatároztam, hogy abbahagyom a húsevést, nem szavazok a pénzemmel az állatok elleni fellépésre.

Azóta láttam az Élelmiszeripar RT-t és a Gary Yourofsky-féle "A legjobb beszéd, amit valaha hallottál" filmet is, és egy ideje egyedül is élek.


Kihasználtam a lehetőséget és átálltam a nyersen evésre, növényeket eszem. Reggel 1,5-2,5kg alma, körte, banán ( egyféle ) turmixolva. Délben 1,25Kg zöldség. Este vagy gyümölcs vagy zöldségféle 1Kg. Kevesebbe kerül mint a hagyományos étkezés.

Hamar elkészítem, hamar megeszek mindent. Elmúlt a 2009 óta tartó hasmenésem, nincs puffadás, bélropogás ( de sokszor mondták "hallom, korog a gyomrod" ) a visszatartott és felgyülemlett bélgázok miatt.

A nyers diéta 18. napján szűnt meg a hasmenésem, csak azért mert szedtem a Lenkei-féle kollagént és abba tejsavó van ( fele annyi étel elég volt vele és sok energiát adott ). Az abbahagyása után másnap estétől elmúltak a tüneteim. Másfél hónap alatt jöttem rá, hogy minimum 1,5-2Kg gyümölcs kell reggel és napközben legalább 1Kg zöldség, ami lehet spenót, sóska, kelbimbó, karfiol, zöldbab, csicseriborsó stb. ( dobok egyféle mellé a turmixba 2 db almát vagy 1-2 körtét, hogy legyen leve (és) vagy finom íze ). Azóta nem vagyok éhes nap közben, addig folyamatosan az voltam.


A másik lökést az adta, hogy 40 év körüli (38 éves vagyok), hasonló problémával küzdőkkel láttam riportot és arról számoltak be, hogy folyton le vannak merülve, állandóan éhesek, egész nap ennének, kb. 10-15 év után nem tudnak dolgozni a gyengeségük miatt.

Három hónapos diétával elmúltak a tüneteik, a glutén és a tej fogyasztását mellőzik, mert ezek továbbra is puffadást, emésztés zavart, gyengeséget okoznak.


Egy családtagom is megcsináltatta a 221 összetevős tesztet, 2 allergia teszt után, Ő is érzékeny pár dologra. Azóta kevesebb alapanyagot használ a főzéshez és kevésbé puffad.


A fenti családtagom is megcsinálta a gyógyszertári 5 ezer Ft-os glutén tesztet, negatív lett neki. A labor által végzett allergia teszt szerint a búzaliszt indexe viszont 152. Az általad is említett ételintolerancia vizsgálat a 221-féle összetevővel végzett teszt alapján a búza indexe 38.


Az allergia és az ételintolerancia nem ugyanaz.


Az allergia gyors immunválaszt jelent, pl. csalánkiütést, viszketést a penicillintől. Az ételintolerancia tünete pedig egy vagy több óra vagy nap eltelte után tapasztalható.

2016. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!