Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Alkohol allergiam van. Kérhete...

Cica1997115 kérdése:

Alkohol allergiam van. Kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés
Ez abban nyilvánul meg, hogy alkohol fogyasztás másnapján(vagy akar egy korty után) folytonos orrfolyás tüsszögés és szemviszketésem van. Egyébként tavasszal/nyáron viragzó növényekre is allergiás vagyok de arra szedek gyógyszert nap mimt nap. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy aki tapasztalt már hasonló dolgot. Mi a teendő? Milyen olyan alkohol van ami nem váltja ki ezt a reakciót? Előre is köszönöm a segítséget!

2017. jún. 20. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

ilyenről még nem hallottam.


Az allergiás reakció az egy túlzásba vitt immunreakció, amelynél nagy mennyiség hisztamin szabadul fel, ami az allergiás reakciókat okozza. A gyógyszer amit szedsz az pedig antihisztamin ami semlegesíti a hisztamint. Tehát nincs külön gyógyszer parlagfű-, állatszőr-, poratka-, alkohol-, stb. allergiára, mert mind antihisztamin.


lehet máshol kéne keresgélni


egyébként az ember bármire lehet allergiás. Minden 250. millió ember a vízre allergiás például.

2017. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A képlet egyszerű. Nem iszol alkoholt.
2017. jún. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kísérletezhetsz, hogy van e olyan amit tűrsz, de szerintem is egyszerűbb ha nem iszol alkoholt vagy ha mindenképp akarsz inni akkor tűröd a következményeit.

Amúgy az első jól írta, minden allergia gyógyszer antihisztamin és elméletileg minden allergiás reakción javít, de nem mulaszt el mindent. Lehet ha nem szednéd a gyógyszert sokkal durvábban reagálnál az alkoholra is.

2017. jún. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!