Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szénanátha? Kezdődhet felnőttk...

Szénanátha? Kezdődhet felnőttkorban is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

37 éves vagyok és eddig semmilyen légúti allergiám nem volt. Vidéken nőttem fel, majd felnőtt korában kijártam, végül visszaköltöztem vidékre. Ki voltam végig téve mindenféle pollennek, fűnek stb..

Két napja szénanáthára jellemző tüneteim vanna (orrfolyás, tüsszögés stb.). Van körületöttem virágzó hársfa, parlagfű (írtottam is, de a közelben sok van), fűzfa, és a közelben sokféle virágzó növény.


Kezdődhet az allergia valamire felnőttkorban is? A tünetek alapján másra nem tudok tippelni, csak allergiára.


2017. jún. 21. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos kezdődhet felnőttkorban is. Nálam valószínű a hársfa a gond.
2017. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Az idén olyan házba költöztünk, amelynek az udvarán két hársfa van. Két napja hársfavirágot szedtem, s aztán jelent meg.

Lehet ez az allergia összefüggésben azzal, hogy egy elhúzódó gyulladásos betegség következtében viszonylag legyengült az immunrendszerem?

2017. jún. 21. 16:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen sajnos az allergia később is kialakulhat nem kor függő nálam 38 évesen kezdődött, mindennel próbálkoztam. Maszk, gyógyszerek, egyik se segített. A csalán kapszula ami bevált 2 hónappal a pollenek előtt elkezdem szedni és virágzás alatt is szedek napi 3 szemet, azóta megszűnt az orrfolyásom.
2018. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!