Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szenanatha ellen milyen...

Szenanatha ellen milyen gyogyszer alkalmazhato, ami valoban enyhiti a tuneteket? Orvos irta claritine, cetizirin mintha be se vette volna az ember.

Figyelt kérdés
2016. aug. 28. 15:56
 1/2 anonim válasza:

Ezek nekem sem váltak be, bár igaz hogy nm,eileg csillapítják a tüneteket, viszont a mellékhatásaik révén még roszabb közérzetet biztosítanak, azzal összehasonlítva, mintha be sem vettem volna: álmosság, levertség, fáradtság, letargia, influenza-szerű közérzet, izom és izületi fájdalmakkal


Nekem az Allegra nevű gyógyszer még aránylag bevált, de nem napi 1-et hanem 1.5 (tehát másfél) szemet veszek be belőle.

Teljesen nem szünteti meg ugyan a tüneteket, de viszont nincsenek olyan kellemetlen mellékhatásai mint a többinek. Elviselhető így az allergiaszezon, elvagyok, még dolgozgatni is tudok odakint. Orrspray-el kombinálva még jobblehet a hatás (pl Rhinocort Aqua ami nekem régebben bevállt), bár az nekem most nincs.


Ezenkívül naponta egyszer inhalálni is szoktam kamillateával, amibe vagy Diapulmont csepegtetek vagy ha az nincs akkor sósborszeszt. Célszerű átönteni ehez a boltban kapható sósborszeszt egy csepegtetős gyógyszeres üvegbe (lehetőleg ne szemcsepp, fülcsepp vagy orrcsepp üvegébe!) és azt egy lepedő alatt beinhalálni.


Szintén bevállt még az orr és az arcüreg vibrációs ingerlése, amitől megindul a nyálka elválasztás, és kifújhatóvá (vagy egyes esetekben felszívhatóvá) válik a száraz orr. Ehez testvibrátort vagy masszírozógépet kell használni, amivel az orr és az orr melletti területek stimulálhatók.

2016. aug. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A legjobb és leghatásosabb a szénanátha ellen a csalán kapszula. Napi 3 szemet kell belőle szedni, de a pollenszezon előtt 1 hónappal el kell kezdeni! Nekem ez vált be. Nincs mellékhatása!
2018. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!