Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Normális, hogy félek a ricinus...

Normális, hogy félek a ricinusolajtól?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy kifejezetten hajra, és szempillákra készített ricinusolajat a dm-ben, izgatottan vártam már, kikerestem a neten, hogyan használjam, és felfigyeltem arra, hogy mérgező. A ricinus a világ legmérgezőbb növénye, illetve a magja, 1mg is halálos, és nincs ellenszer. Nos, tudom, hogy ez a ricinusolaj hajra a ricinus magjából hideg sajtolással készül, de most félek felkenni. Mi hogyha nem voltak elég figyelmesek? Valaki nyugtasson meg :D
2017. jún. 23. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
A ricinusolajat szokás betegeknek adni kórházakban bélelzáródás gyanúja esetén, sokan otthon is alkalmazzák ha ki akarják tisztítani a belüket, ha olyan veszélyes lenne a ricinusolaj akkor nem használnák ilyenre. Semmi bajod nem lehet tőle.
2017. jún. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"A növény zsíros olajokat tartalmaz a ricinolsav trigliceridjeivel, a mag pedig az erősen mérgező ricin fehérjét és a kevésbé mérgező ricinin piridin-alkaloidot.


Gyógyászati alkalmazásra a babszerű, mérgező magjából hideg sajtolással készült ricinusolajat (oleum ricini) hashajtó szerként használták. A sajtolás után közvetlenül még nem használható gyógyszerként, mert az így nyert olaj még tartalmazza a mérgező ricint, amit forró vízzel történő ismételt felfőzéssel távolítanak el."


[link]

2017. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!