Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van itt, aki túlélt anafilaxiá...

Van itt, aki túlélt anafilaxiás sokkot?

Figyelt kérdés

Tudnál mesélni róla, hogyan történt? Te hívtad ki a mentőket, vagy más? Mennyire voltál tudatodnál, amíg beértetek a kórházba, egyáltalán mennyi idő alatt kaptál segítséget?

Valóban igaz, hogy pár perc elég ahhoz, hogy belehaljon az ember?



2017. júl. 6. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Azt nem tudom, hogy mi ez az anafilaxiás sokk, (a túliskolázottak másik dimenzióval összekötött párkánya, lehet), de a szénmonoxid mérgezésből újjászületésről tudok mesélni!
2017. júl. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem éltem át, de az igaz, hogy nagyon gyorsan keringés összeomláshoz vezet, ami halállal végződhet.

Ha hívnak mentőket, nálunk van epinephrin injekció vagy tonogén (ami mindig van a mentősöknél), ami stablizálja a keringést.

De én úgy tudom, hogy akinél fennáll ez a veszély az tart magánál az előbb említett injekciót.

2017. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Én is a netről tudom a nevét, nem kell ehhez 'túliskolázottság.' A te történeted is érdekelne egyébként, ha leírod.


2. Igen, tudom. Csak sajnos az ilyen ember nem tudja előre, így az első roham mindig rizikós :(

2017. júl. 6. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Az én történetem egy szénmonoxid mérgezéssel kezdődött, mikor is újra kellett születnem egy olyan 30 éves testben ami a mérgezés következtében 50 évet öregedett. Ezt az újjászületést értsd úgy, hogy mindent elölről kellett tanulnom, mint az újszülött csecsemőnek. Nem lélekvándorlásról beszélek, csupán egy új "Én"-ről, akinek előző életéből még egy fikarsztnyi emléke sem maradt. Amit örököltem tőle annak egy részét hasznosítani tudtam, más részét tagadni voltam kénytelen.
2017. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer is átéltem már, első alkalommal nem ismertem fel, orvoshoz se mentem, másodiknál már felismertem és bevittek a kórházba, jelenleg kivizsgálás időszaka van. Nagyon durva, másodjára tényleg már elköszöntem, ember el se tudja képzelni, hogy annyira rosszul lehet lenni...
2017. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Örülök, hogy még velünk vagytok. :)

2017. júl. 9. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egész későn derült ki, hogy allergiás vagyok egy zöldségre. Ismert allergén különben, jelölésköteles, de valahogy sokáig megúsztam, aztán egyszer mit sem sejtve vendégségben megettem egy tál salátát... Akkor 3 napon át a vécén ültem, irtózatosan fájt a hasam, hánytam, hasmenésem volt, totál csalánkiütéses lettem. De senki körülöttem nem tudta, hogy ez amúgy tök veszélyes dolog, így nem kerültem orvos közelébe se. A következő az volt, hogy ettem valami grillzöldséget, amikor megéreztem, hogy "azt" tartom a számban, s ijedtemben lenyeltem, azonnal kezdtek előjönni a tünetek és sokkal intenzívebben mint elsőre, pedig akkor nyersen sokkal többet megettem. Akkor én magam mentem be az ügyeletre, ahol azonnal belémtoltak egy adrenalininjekciót és felkötöttek az EKG-ra. Ott okított ki a doki, hogy mit kell csinálnom és mire számíthatok a későbbiekben. Ő is említette a saját magamnak beadható injekciót, de azt mondta, hogy 20.000 körül van az ára és egy év alatt lejár a szavatossága, úgyhogy nem javasolja, inkább hívjuk ki a mentőt. A doki még azt is mondta, hogy a szervezet egyre érzékenyebbé válik az adott allergénre, ezért egyre kisebb mennyiségek egyre hevesebb reakciót eredményeznek. Ma már kinyírna az, amitől "csak" 3 napig szenvedtem, így ha még párszor megmérgeződök, elérhetem azt a szintet, amikor már azt kell tényleg figyelnem a kaják összetételében, hogy mi az ami "nyomokban tartalmazza" az ellenséget. Szerencsére nem olyan nehéz elkerülni azért, egyedül az éttermek jelentenek kockázati tényezőt, de így is most már kétévente egyre csökkent kb. a megmérgezéseim száma. Jó nevű éttermekben simán előfordul, hogy a pincér négyszer megesküdik a nénikéje pincsijének az életére, hogy nincs benne méreg, aztán mégis van, mert benne pácolták vagy a fűszerben volt, szóval valami "jelentéktelen" - szerintük. Egyébként nekem szerencsére nem volt fulladásos tünet még, hanem úgy kezdődik, hogy leesik a vérnyomásom és nagyon elálmosodom, illetve brutál elkezd görcsölni az összes belső szervem és hasmenés/hányás formájában próbál a szervezetem gyorsan eltávolítani mindent. A doki a lelkemre kötötte, hogy próbáljak meg nem elaludni ilyenkor, mert veszélyes.

Egyszer volt egy olyan sokkom, hogy beleharaptam egy zöldséges tócsniba, megéreztem, kiköptem, ezután másfél óra brutál görcs a vécén, totál kékre sápadtam, az asztaltársaságom könyörgött, hogy hívjuk ki a mentőt, de én azt hittem túlélem, mert teljesen be voltam kábulva ugye az elalvás határán, aztán jobb lett, elindultam haza, de akkor jött egy második hullám, a buszon voltam már egyedül, amikor majdnem lecsúsztam a székről, annyira elgyengültem, s akkor gyorsan felírtam egy papírra, hogy allergiás sokkom van, ha elájulnék akkor ezt mondják a mentősnek, de aztán amire le kellett szállni, addigra jobban lettem.


Nem minden anafilaxiás sokk ugyanolyan, egyénileg változik, hogy a kb. 8-10 jellemző tünetből 3-4 kinek milyen kombinációban jelentkezik. Meg mint látod, időben is változik, az első sokk legtöbbször csak aktivál, azaz nagyobb mennyiségben érkezik és még kibírod, s csak utána kezdesz egyre érzékenyebbé válni. (Egy ismerősöm például így tett szert eperallergiára, hogy egyszer megevett több kilót, sokkot kapott és onnantól a legkisebb mennyiségre is már durva allergiás tünete van. Addig meg semmi, szerette az epret és rendszeresen ette is, mellékhatások nélkül.)

2017. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Te jó ég, ez nagyon durva.

Köszönöm szépen a részletes választ, ment a zöld kéz! :)

2017. aug. 21. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!