Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az anafilaxiás sokk hogyha...

Az anafilaxiás sokk hogyha olyat eszel amire allergiás vagy, de csak olyan 4 óra múlva kezdesz el fulladni és addig csak nagyon fáj a hasad és kiütéses vagy?

Figyelt kérdés

2017. jún. 30. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
15%
Az anafilaxiás sokkban segítség nélkül meghal az ember. Ha valaki le tud írni egy ilyen kérdést, annak nincs anafilaxiás sokkja.
2017. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%
Nem, az nem anafilaxiás sokk, mivel ez egy nagyon korai reakció. Ami neked van késői, de nem anafilaktikus! Azért ne kísérletezz vele.
2017. júl. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen.

Sok téveszme él az anafilaxiás sokkról, pl. hogy fulladni kötelező. Fulladni - jelentem - nem kötelező, legalábbis az elején semmiképp. Az anafilaxiás sokknak van vagy 7-8 tünete, amiből bármilyen variáció jelentkezhet és az már a 'sokk'. Nekem mindig fél órán belül kialakul a tünet, ami esetemben brutális hasfájás, nálam is követheti viszketés vagy legalábbis rettenetes bőr irritáció, ami nem feltétlenül jár kiütéssel, illetve drasztikus vérnyomás esés az mindig van. Hányás-hasmenés is jelentkezhet. Miután többször megjártam vele a kórházat, ahol a kapott adrenalin-injekció hatására rendeződött az állapotom, megkérdőjelezhetetlenül anafilaxiás sokkról volt szó, hiába nem fulladtam (még) akkor. Az én sokkjaimat szerencsére eddig időben visszafordították vagy maguktól gyógyultak pár órás pokoljárás után.


De gondoltam leírok egy tavalyi esetet, egy ismerősöm ismerősének az édesanyja az influenza oltástól kapott anafilaxiás sokkot és a sürgősségin várakoztatták hiába és az odaérkezésük után ~8 óra alatt fejlődött ki neki annyira az anafilaxia, hogy végül megölte. Ránéztem, hogy nem volt-e erről szó a médiában, s pont mostanában hozta nyilvánosságra ezt az esetet: [link]

Itt is leírják, hogy akár napokra is elnyúlhat a dolog, egyes tünetek gyorsan, mások lassabban jelennek meg, ez egyénfüggő is, így a 4 óra aztán bőven benne van.


Nekem volt már olyan, hogy jött a sokk egy étteremben, ráragadtam a vécére, a falat kapartam a hasfájástól, de két óra után jobban lettem, lebeszéltem a többieket, hogy kórházba vigyenek, a hasfájás lecsillapodott és volt annyi energiám, hogy elindultam hazafelé. De aztán fél óra múlva ismét brutál leesett a vérnyomásom (korábban a kórházban nagyon hangsúlyozták, hogy ha ilyen hirtelen álmosság tör rám, küzdjek ellene erősen, nem szabad elaludnom), de pont buszoztam és annyit meg tudtam tenni, hogy fogtam egy blokkot és gyorsan ráírtam a hátuljára, hogy anafilaxiás sokkom van, hogy ha elájulnék, akkor tudják, hogy mi van, de aztán még kb. tíz percig voltam így a határon, amikor le kellett szállnom és akkor összeszedtem magam, s ezzel valahogy lendületet nyert a testem, mert jobban lettem. Szóval én is azt tapasztaltam, hogy elég alattomos ez a dolog, még akkor is kialakulhat újabb súlyos tünet, amikor már az előzőek elmúltak, s ez végül is logikus, hiszen az allergén még mindig vándorol valahol a testedben.

2018. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!