Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tegnap megcsipett egy darázs...

Dikaa24 kérdése:

Tegnap megcsipett egy darázs a térdem alatt, picit feljebb egy bögöly most térdtől lefelé bokáig bedagadt a lábam. Valamikor gyerek koromban csipett meg utoljára darázs nem voltam rá allergiás. Felnőtt korban kialakulhat allergia darázs csipésre?

Figyelt kérdés
piros is ég és ráadásul fáj.
2017. júl. 8. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, bármikor kialakulhat. Azonnal menj el ügyeletre.
2017. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Varga Péte4 ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy a bögölycsípésre vagy allergiás, a családomban van ilyen, aki gorombán feldagad a bögölycsípéstől.
2017. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Természetesen kialakulhat, de ha a dagadás csak a lábadat érinti akkor nem kell aggódnod. Orvoshoz mindenképpen menjél el, én éppen antibiotikumot szedek egy darázsnak "köszönhetően". Mivel a darázs mérge lúgos, ecetes borogatás kicsit segít a helyzeten. Mivel mindkét rovar terjeszthet kórokozókat (bomló dögökön is eszegetnek), nem árt az óvatosság.
2017. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hja, igen orbáncot is lehet kapni, arra viszont tényleg antibiotikum kell...
2017. júl. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,nem mentem végül orvoshoz mert ugye hétvége 3 éves kislányommal vagyok itthon és se kocsi se semmi de remélem semmi komoly nem lesz.a dagadásbol már ment lejjebb nem piros és nem fáj,kálciumot ittam és borogattam.meglátjuk
2017. júl. 9. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!