Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit tudnék tenni ellene, hogy...

EnvYYYY kérdése:

Mit tudnék tenni ellene, hogy kevésbé legyen elviselhetetlen? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Teljesen magatehetetlen vagyok, millió 1 dokinál jártam már és szinte minden allergiás gyógyszert kipróbáltam. A tünetek kb. augusztus elejével kezdődnek, eleinte csak reggeli orrfolyás, illetve tüsszögés. Ezek után jön a soha véget nem érő orrfújás, tüsszögés, könnyezés, "torokviszketés?". Vannak kritikus időszakok, amikor éjjelente 1 percet sem tudok aludni az orrdugulás, orrfolyás miatt. Sajnos teljesen kilátástalan vagyok mert így elég nehéz a minden napi életet élni ( munka, kapcsolatok, kikapcsolódás ). Érdekességek amiket észrevettem, ha sportolok akkor teljesen eltűnnek a tünetek, orrom kitisztul és nem folyik. Vannak periódusok amikor mindegy hogy hol tartózkodom( házban,természetben) kibírhatatlanná válik az orrdugulás, máskor pedig véletlenszerűen kitisztul és nincs rá panasz. Remélem, hogy tudtok valami tanácsot, praktikát adni, mert már teljesen reménytelen vagyok.. Háziorvosoknál, orvosoknál voltam már de nem változott semmi sem. Köszi hogy elolvastátok! 20/F

2017. aug. 2. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Magasnyomású oxigén.
2017. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg parlagfű allergia. (mondjuk a torokviszketés jellemzően valamilyen keresztallergiára utal, ezt nem csak bizonyos ételek után szoktad tapasztalni? Nálam enyhén ilyen reakkciót vált ki az uborka és a banán pl.)

A Rhinospray plus orrsprayt kipróbáltad már? Én is nagyon szenvedek ilyenkor, gyerekkorom óta már szinte az összes gyógyszert kipróbáltam, de egyik se segített, kivéve ezt az orrsprayt. Igaz, hogy durván függővé tesz (már csak pár napos folyamatos használattól is - folyamatos, tehát pár óránkénti használatra gondolok) egy idő után ha nem használom, rögtön bedugul az orrom, viszont ezt a 2 hónapot csak ezzel tudom átvészelni. Aztán október közepe fele jön egy durva leszokási időszak, amikor egyáltalán nem használom, na az brutális, 1-2 napig csak a számon át kapok levegőt és nem alszom, de aztán ez egyik pillanatról a másikra elmúlik. És annyiban jó, hogy miután használod, eleinte kicsit tüsszögsz, aztán már kevésbé folyik az orrod. Nekem ez az egyedüli, ami képes enyhíteni az allergiámat - bár még így is ki nem állhatom ezt az időszakot.

Sokan javasolták még a tengervizes orrsprayt, ezt én még nem próbáltam ki, de DM-ben lehet kapni, és állítólag nem okoz függőséget, illetve nem olyan rossz az orrnyálkahártyának, mint a Rhino.

2017. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!