Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mikor kezdjem el szedni az...

Mikor kezdjem el szedni az antihisztamint, hogy ne legyenek annyira elviselhetetlen parlagfűallergia-tüneteim?

Figyelt kérdés
Július végén, augusztusban, szeptemberben folyamatosan szenvedek az orrfújástól, a tüsszentésrohamoktól, a szemkönnyezéstől, a torokégéstől, aminek a parlagfű köszönhető. Legutóbb augusztusban elviselhetetlen volt, hiába szedtem Allegrát. Tudom, hogy az allergiagyógyszer csak tüneti kezelés, de el kell kezdeni szedni a tünetek megjelenése előtt?

2017. márc. 4. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,el kell kezdeni.Már júniusban kezd el,szerintem.Én is ebben a cipőben vagyok.
2017. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is azt javasolnám hogy legkésőbb június végén kezd el szedni. De ha már tudod mit fogsz szedni, akkor nézz utána hogy mennyi idő után kezd el hatni, vagy kérdezd meg az orvosodtól/ gyógyszerésztől ha nincs ráírva.
2017. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 4. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! A gyógynövényeket próbáltad már? Áprilisban el kellene kezdened fokozatosan növekvő adagban szedni a pollent.Ha ez nem lenne elég, akkor allergiás szezonban ki lehet egészíteni még pár gyógynövénnyel.Jó pár ismerősöm van, akiknek segítettek és már tünetmentesek.
2017. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kutyaharapást szőrével kell gyógyítani. Mikor megjelenik a parlagfű, ételekbe kell belekeverni.

Az orrnyálkahártyát is meg lehet erősíteni, némi aszkorbinsav orrba történő felszippantásával. Kicsit kellemetlen, de megéri!

2017. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy jó ötlet lenne kipróbálni, hátha segít egy icipicit, de én úgy tanultam, hogy gasztrikus úton nem igazán éri meg, hiszen a pollent, ami fehérje, úgyis lebomlik a gyomorsav vagy a fehérjebontó enzimek hatására. Ezért vannak immunterápiák, amelyek a keringési rendszerbe juttatják a pollent.

Öhm... Köszönöm szépen, de nem hinném, hogy szívesen szippantanék fel C-vitamint, meg inkább hagyom, hogy a bélbolyhokon keresztül történjen a felszívódás...:D

2017. márc. 6. 23:54
 7/8 anonim ***** válasza:

A C vitamin orrba szippantása erős tüsszögést idéz elő. Tüsszögéskor a felgyorsult erőteljes levegőáramlás kimozdít a nyálkahártyáról minden odatapadt, irritáló cuccot. Közben a szervezet ellenállóbbá teszi a nyálkahártyát.

Amit az iskolában tanítottak az igaz! De nem a növény pollenjét kell két pofára zabálni, hanem a friss üde hajtásait, mértékkel. Erről találsz a jutyúkon számtalan videát is, amikből le lehet szűrni, hogy a pollenallergiát nem a pollen okozza, hanem a szervezet védekező képességének az elkorcsosulása. Ezt az elfajulást vissza is lehet állítani. Minden fontos szervünk a keserű kesernyés ízre reagál oly módon, hogy amit gyógyszerként fogyasztunk az minden keserű. A vadsóskától a feketeretekig, a bodzavirágon át, mindennek kesernyés íze van. Az epe amit a máj termel, az undorítóan keserű. Feltételezem, hogy a kesernyés ízű ételek az epét teszik rendbe, segítik elő, ez által az emésztésünk javul, ami az ellenálló képességet is elősegíti. Nem kell ehhez iskola sem diploma, hogy ezt megértsük.

Tehát néhány apróra vágott friss parlagfű levélke az ételbe keverve is jótékony hatással van az immunrendszerre!

2017. márc. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az allergiára a legjobb a "csalán kapszula" napi 3 szem. A kapszula formájában jobb, mert abban nincs allergén anyag (herbcaps kaszula)! Lehetőleg a pollenszezon előtt 1-2 hónappal el kell kezdeni a szedést. Nekem ez vált be. Az allergiám teljesen elmúlt.
2018. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!