Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet, hogy ez gluténérzékenység?

Lehet, hogy ez gluténérzékenység?

Figyelt kérdés

Néhány éve orvosi vizsgálat nélkül egyértelművé vált számomra, hogy nem bírom a tejet. Eleinte a túró, sajt, joghurt megmaradt az étrendemben, de 1-2 éve már ezeket sem bírom megenni emésztési panaszok nélkül.


Néhány hónapja pedig azt vettem észre, hogy egyre érzékenyebb az emésztésem. Egészségesen étkezek, tehát eszek rendesen zöldséget, megfelelő a fehérjebevitelem. Viszont vannak napok, amikor akár 5-6 alkalommal is van székletem (nem hasmenés). Ez nem tudom, hogy mennyire normális, szerintem nem az.


Szóval nagyon érzékeny vagyok arra, hogy mit eszem és mennyit, pl. ma reggel zabpelyhet ettem és ezután is jelentkeztek a problémák.


Ezen kívül sokat böfögök és a nyáltermelésem is abnormálisan magas. Bocsi, undorító, de ez van. Fáradékony vagyok és gyakran kezd hullani a hajam (étrendkiegészítőkkel ez leáll pár hónap alatt). Voltam vashiányos is.


Valaki tapasztalt hasonlót?



2018. jan. 23. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok nyál lehet központi idegrendszer okozta probléma miatt, a böfögés lehet refluxtól, a hajhullás és fáradékonyság az anaemiától.

5-6x székelni, akkor lenne normális, ha brutálisan sokat ennél, mondjuk testépítő vagy valami ilyesmi. Nem tudom mi lehet a problémád, de nem ártana szerintem egy teljeskörű kivizsgálás, mert nem feltétlenül gluténérzékenység állhat a dolgok mögött.

2018. jan. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!