Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi mindent kell kerülni...

Mi mindent kell kerülni ételallergiásan?

Figyelt kérdés
Páromnak volt egy anafilaxiás sokkja pár éve, fél szem törökmogyorótól. Azóta nem ehet semmit, amiben nyomokban is van dió vagy mogyoró féle. Még mákot sem ehet, mert keresztreakcióba léphet, és attól is rosszul lehet. Azt viszont nem tudjuk, hogy ilyenkor mondjuk a mandulakivonatot tartalmazó szappant, sampont, vagy tusfürdőt is érdemes-e, vagy kell-e kerülni.

2018. márc. 26. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Max a bőrén válthat ki allergiás reakciót, de minek kisérteni a sorsot?

Inkább használjon mást.

2018. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én allergiás vagyok egy növényre, de érdekes módon csak egy alfajra, annak egész közeli rokonaira nem. Viszont arra az egyre meg annyira, hogy ha csak belélegzem az ebből készült étel kipárolgását, már könnyezni, viszketni kezd a szemem, csíp a szám, pedig csak a levegőben található részeivel találkoztam... ha meg a számba kerül, már anafilaxiás sokk. Biztos nem kennék magamra ilyen kivonatos termékeket, bár szerintem nincs az az őrült, aki zellert tenne szappanba. :)

Viszont mint említettem, a közeli rokonaira nem vagyok allergiás. Nem tudom, a törökmogyoró mennyire közeli rokona a mandulának vagy bármely diófélének. Szerintem a diónak pl. egyáltalán nem rokona. Amikor ételintolerancia (nem allergia!) vizsgálatot végeztem, ott pl. külön vizsgálták a különféle magokat, kesudió, mandula, földimogyoró - ezekre emlékszem, vagyis ezek külön megállapíthatóak, gondolom így megeshet, hogy aki az egyikre intoleráns, a másikra nem. Valószínűleg allergiánál is ugyanez a helyzet.

2018. ápr. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!