Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Elviselhetetlen allergia...

Elviselhetetlen allergia ellen mit tehetnék? Hova fordulhatok segítségért?

Figyelt kérdés

Kb 6 évvel ezelőtt mentem el egy magán fül orr gégészhez talán azzal az indokkal,hogy ki akartam vetetni a manudlámat. Ő előbb elküldött egy allergia vizsgálatra tb alapon ahol kimutatták a parlagfüvet és valami fűkeverékeket. Akkor felírtak egy allergia gyógyszert amit folyamatosan szedtem igazából a mai napig szedem, az elmúlt 4 hónapban cseréltem le egy másik gyógyszerre,de használok orrsprayt is kifejezetten az allergiára,bár a spray nem rendszeres.

Az a lényeg,hogy a gyógyszer mellett is folyamatosan folyik az orrom.Még 6 évvel ezelőtt enyhe volt,de még 3 éve is. Viszont az utübbi két évben elképesztő,szinte minden reggel és este ömlik az orromból a takony és hapcizok.De folyamatosan ilyenkor akár 100 db zsepit is elfújok , mindenkit idegesít a környezetmben amit nem is csodálok.. Fogalmam sincs mit kezdhetnék ezzel. Voltam azóta rengetegszer fül orr gégészeten,de soha nem küldenek el allergia tesztre,mert 6 évvel ezelőtt egyszer voltam. Holott télen nincs fű ami okozhatna allergiát..nekeem 12 hónapon át folyamatosan van panaszom. ÉLhetetlen így az életem kb.


2017. okt. 25. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Poratka allergiád simán lehet. Ha teheted, magánban menj el allergológushoz.
2017. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt értem én,hogy oké nem csak ennyi allergiám van,de akkor miért nem használ a gyógyszer,a spray?? Ha kiderítik 100ezer Ft összegért,hogy most van por meg atka allergiám mivel leszek előrébb? Egyébként azért nem mondanám,hogy arra lennék allergiás,mert ugyanúgy napközben is nagyon sokat vagyok ágyban és érdekes akkor nincs bajom,amint leszáll az est jönnek a tünetek 1,5 órán át tart kb vagy max 2,5 óra míg nehezen elalszok nyitott szájjal. Reggel amikor felébredek megint keződik az 2 órás rituálé azután függetlenül attól h egésznap otthon vagyok vagy nem,semmi panaszom.
2017. okt. 25. 13:25
 3/4 anonim válasza:

Ezek a recept nélküli gyógyszerek szart sem érnek :)

Vidéki zöld lombos városban nőttem fel, na ott látni sem láttam napközben...

Saját praktikák, amik enyhítik de nem tüntetik el az allergiát:

- eukaliptuszos krém az orrnyílásokhoz, arcüreg felett és mellkason

- hideg vizes arc mosás napjában többször

- sok sok víz


Azóta enyhébb az allergiám, hogy Budapestre költöztem.

2017. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Vényköteles gyógyszert szedtem mindig! :D

Köszönöm a tanácsokat,de sajnos ezek nekem semmit nem segítenek,mert én is mosom az arcom ,orrom többször és Pesten élek,de egyébként vidéki vagyok és Pesten,vidéken is ugyanolyanok a tüneteim. Egész évben tehát decemberben is folyik az orrom ahogy augsztusban.

Kezdem magam diagnosztizálni és olvastam,hogy refluxtól is lehetnek ilyen tüneteim. Amit nem zárnék ki,mert megmagyarázhatatlan az 'allergiám'. Ilyet szerintem még soha senki nem hallott,hogy 12 hónapon majd minden napján és kizárólag este vagy reggel,orrfolyás,dugulás,hapcizás rendszeres gyógyszer,spray használat mellett. Leginkább úgy jönnek a tünetek,hogy egy nap van másnap nincs,van,nincs stb tehát minden 2. nap. Szóval kezdek erősen gynakodni ,hogy reflux,mert a torkom is szokott fájni az utóbbi egy hónapban,ami a sav miatt lehet.

2017. okt. 27. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!