Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan tudom megkülönböztetni,...

Hogyan tudom megkülönböztetni, hogy aszthma vagy allergia?

Figyelt kérdés
A gyerekemről van szo.Vervetelbol évekkel ezelőtt kiderült, hogy por allergiája van.Tobbszor volt tüdőgyulladása, sokat volt megfázva, ezért a doki azt mondta, hogy aszthmas.Mivel ekcemas is a bore.Kaptunk kek es barna sprayket.De én szerintem felesleges szteroiddal kezelni a gyereket, ha az allergiaja okozza a tüneteket. Vagy megsem? Dörzsöli a szemét, folyik az orra, szárazon köhög. Szerintem ez az allergiara utal nem aszthmara.Mozgas közben nem fullad, ezért is gondolom, hogy nem aszthmas.Vagy az aszthmának is lehetnek allergiás tünetei? Össze vagyok zavarodva!
2018. márc. 30. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
A betegség amit keresünk az alleriás asthma. Itt az allergia az asthma oka. Tehát nem allergia vagy asthma, hanem allergia ÉS asthma. Ilyenkor a szteroid az egyik lehetséges kezelés.
2018. márc. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha csak allergiás tünetei vannak, akkor miből gondolja a doki, hogy asthmas? És miért nem probal az allergiára megoldást találni?Ezt az opciót teljesen elveti, és csak az asthmara koncentrál. Pedig szerintem az ekcémának is az allergiához van köze. A múltkor annyival elküldtek, hogy fogjam fel az atopias ekcémának nincs köze az allergiához.
2018. márc. 31. 00:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi pont ebben vagyunk. Orfolyas köhögés, most megyünk allergia vizsgálatra. Nem tudom mi lesz. 3dik dokihoz megyek vele.
2018. márc. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig kapott rá valamit,
2018. márc. 31. 01:37
 5/8 A kérdező kommentje:
?
2018. márc. 31. 01:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Keressetek másik orvost mert sajnos a tüdőgondozóban 2 betegséget ismernek. Az egyik az asztma ha dohányos valaki akkor a copd. Mindenkire ezt húzzák rá. A steroid sok bajt okozhat. Szerintem sem kéne. Ki kéne deríteni mire allergiás a gyerek és kiszűrni az életéből az allergéneket. Elgondolkozni milyen lelki problémái lehetnek mert az allergia és az asztma is valamilyen szinten lelki eredetű betegségek. Vannak alternatív lehetőségek is. Pk. Só szoba, barlangterápia....biztos, hogy még legalább 10 féle dolog. Nekem ptxem volt és engem is asztmával kezeltek. Majdnem meghaltan. Ennyit a tüdőgyógyászokról! Allergia gyógyszert kapott a gyerek? Asztmában a kilégzés nehéz egyébként. Éb pl.allergiás vagyok a kutyákra. Ha a egy szobában vagyok velük elöször folyik az orrom és a szemem aztán vizesedik a tüdőm és fulladni kezdek. Nem kell rá gyógyszer mert csak rövid ideig hat. Egyszerűen elkerülöm a kutyákat és nincs gondom. Fújós steroid csak akkor megoldás ha tényleg nagyon fullad a gyerek és ez az életminőségét rontja. Mert tüdőtágító is van ezekben. De ha meg van az ok és megszűnt az allergén hatás elhagyható a gyógyszer.
2018. márc. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj privátot!
2018. márc. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még nem kaptunk gyógyszert, először ki kell deríteni mire allergiás, étel esetleg, a tej valószínűleg biztos az mellőzve van. De még úgy néz ki van más is...
2018. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!