Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejallergia vagy tejcukor...

Tejallergia vagy tejcukor érzékenység? Hogy lehet megkülönböztetni a kettőt?

Figyelt kérdés

Vajtól, sajttól nincs bajom, viszont pár hónapja észrevettem, hogy tejtől és tejszínes dolgoktól hasmenés, hányinger, fejfájás (mennyiségtől függően).

Sajnos nagyon szeretem a tejet/kávét, és ha csak intolerancia, néha azért bevállalnám.



2016. ápr. 22. 12:19
 1/2 Nyuszki válasza:
Ha a tüneted a hasmenés és ez röviddel a tejfogyasztás után jelentkezik,akkor nagyon valószínű,hogy laktózérzékeny vagy.Nagyon egyszerű letesztelni.Vegyél laktáz enzimet,vedd be a tejfogyasztás elött,és ha nem jön a panasz,akkor tudod mi volt a baj. Ezzel a módszerrel nem kell feltétlenül diétázni,csak szedd az enzimet.
2016. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajt gyakran laktózmentes, szóval ezt nem érdemes számolni. Felnőtt korban kialakuló érzékenység messze nem annyira komoly. Nekem is van, néha kidőlök egy kis tejcsokitól, néha meg simán iszok tejeskávét tejszínnel. A tejérzékenység komolyabb betegség, ha az lenne már kiderült volna. Menj el dokihoz, csináltass teszteket.
2016. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!