Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lejet baj belőle, ha sokáig...

Lejet baj belőle, ha sokáig viselek egy nyelvpiercinget?

Figyelt kérdés
Tavaly nyár óta van nyelvpiercingem, és azóta az van benne, amivel szúrták.Lehet ebből valami bajom? Vagy nem fontos?

2018. máj. 3. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugy tudom h amivel szurjak , az sokkal hosszabb, mint a sima, mert kezdetben ugye bedagad a nyelv. Csereld ki rovidebbre.
2018. máj. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Emgem nem zavar, mert alapból nekem ez kényelmesebb, mert vastgabb a nyelvem
2018. máj. 3. 23:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Valamennyire igen.

Általában orvosi fémmel vagy titán szárassal szúrnak. Nos, mivel mind a kettő kemény fém, aminek a Mohs-féle keménységi skálán sokkal keményebbek, mint a fog akármelyik része, így idő után az oda-oda ütődéstől, csúszástól elkophat a fogzománc, ami a fog károsodása. Ezért szokták javasolni, főként annak, aki sokat játszik vele, hogy legalább a golyókat cserélje ki műanyagra. Ezen kívül más nem nagyon. Allergiád nem lesz tőle, és a hiedelemmel ellentétben az ízérzékelésed sem fog romlani.

Amíg normál vastag nyelvékszerem(szereim) voltak, addig sokszor cserélgettem őket. De mostanság már nem szoktam annyira.

Nagyjából 12 éve van nyelvpiercingem.

2018. máj. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem gond. Én azért 1-2 évente kicserélem. Karcos lesz a szára, a pici karcokban meg megtelepedhetnek a bacik.

Én próbáltam ilyen puha műanyagszárast-golyóst, de egy hét alatt elrágtam a szárát.

Most fém szár-műanyag golyós van benn. Ez nagyon tetszik és a fogaim sem cseszteti.

2018. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!