Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tudnátok valami tippet adni...

Tudnátok valami tippet adni hogy hogyan tisztítsam ki az orromat/torkomat?

Figyelt kérdés

Pollen allergiás vagyok

A gyógyszer valamennyire rendberak de az orrom nagyon sokszor ugy bedugul hogy semmi levegot nem kapok orron keresztül.

Orspry nem segít.

Erre tudnátok valami egyszeű gyors hatásos tippet adni??

Meg a torkomban meg slelym van ami az istenertse szűnik meg allergiatol fuggetlen

Nagyon hosszu ideje nem akar foljonni krakogassal feljon de igazabol semmit nem er mert ugyan ugy marad meg hat undoritonak tartom.

Bocsanat hosszu lett de nagyon megköszönnék egy hatásos tippet.



2018. aug. 16. 01:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld magad távoltartani azoktól a növényektől, amikre allergiás vagy. Ez a legjobb megoldás.

Ha ezt nem tudod megoldani, akkor vannak különböző arcmaszkok erre, ezek megszűrik neked a levegőt. Olyat keress lehetőleg, amiben van egy külön valamilyen vegyszerkeverékkel átitatott lap, ez még nedvesen is tartja a torkodat.

2018. aug. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sós vizes gargalizálást és orröblítést próbáltad már?
2018. aug. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sós vízzel öblögetést én is tudom ajánlani, amúgy is érdemes a pollenektet kimosni.

Ha az orrspray nem segít, akkor válts orrsprayt. Én nem dugulás elhárítókat használok, mert azok csak ideig-óriág szüntetik meg a dugulást, hanem direkt allergiára valót vettem, vény nélkül lehet kapni. Taleum a neve (szemcsepp is van, szintén allergiára), és gyógyszer nélkül is teljesen jól vagyok.

2018. aug. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Néhány házi praktika:

Hagyma. A hagyma illóolajának a hatása a szemre nézve könnyeket potyogtató. A szemüreg, az orrüreg és a szájüreg kapcsolatban vannak egymással. Ha nagyon könnyezik a szem (műkönny nem jó!), akkor hajlamos a könny az orrba vándorolni, ami mivel egy sós folyadék, így lazítja az orrváladékot és orrfolyást eredményez.

Erőspaprika/magas kapszaicin tartalmú dolgok.

Az erős és a csípős a szájban az üregi kapcsolatok miatt erősen irritálhatja a szemet, ami a fentiekhez hasonlatosan orrfolyást eredményez.

Fodormenta, borsmenta.

Általában az olajuk szagolgatása is elég lenne, de mivel el vannak dugulva, így remek, ha nagyon kevés vízbe cseppentgetsz, majd inhalálsz belőle. Nem baj, ha a szembe megy, ettől is könnyezni fogsz, de a inhalálásnál valamennyi olaj letapad a garaton, szájüreg falain, ami az orrüregbe jutva tisztítja azt.

Van még pár ilyen, de ezek bár egyszerűek és gyorsak, de nem feltétlen praktikusak, mivel a buszon nem kezdesz hagymát aprítani emiatt...

Továbbiakban lehet kapni erős orrcseppet és nagyon sokféle receptes orrsprayt. A recept nélküliek csak egy bizonyos ideig hatnak, utána hozzászokik a szervezet. A recepteseket nem szeretik felírni, mert néha többet ront, mint javít. (Gondolok itt a mellékhatásokra is.)

Lehet kapni orrszívót, sőt, orröblítő kis ballont is. (Legalábbis külföldön láttam már sok helyen, itthon még nem találkoztam vele kórházakon és laborokon kívül.) Azzal eléggé jól ki lehet öblíteni az orrüreget, de hogy ne teljes meg újra, nem tudsz mást csinálni, mint sűrűn orrot fújni. Ha viszont túl szűk lenne az orrüreged, akkor műtéttel korrigálható, ami megkönnyíti az utána való levegővételt és csökkenti az orrdugulást esélyét is.

A torokváladék ellen a köptető a legjobb a mai napig. Bár a fenti házipraktikák között is akad egy két finomság (mint pálinkával gargalizálni - és itt nem egy 40%-osról, hanem brutál 60-70%-ról van szó), erőspaprikát rágcsálni magában, forró-meleg levesek...stb.)

A pollen allergiásoknak gyakorlatban egy valós megoldás létezik, mégpedig az, hogy ne lélegezzen a pollenben gazdag levegőből (közvetlen). Na ugye milyen egyszerű? Nem veszel levegőt, leszoksz a légzésről, áttérsz bőrlégzésre, vagy kopoltyút növesztesz és vizilény leszel... na persze itt sem erről van szó.

Lehet kapni eléggé jó arcmaszkokat, amiben aktívszenes cserélhető szűrőfilter van, ami kiszűri a levegőből a pollent. Persze nem biztos, hogy kényelmes a használata, meg ugye hogyan is mutat, de itt a valamit-valamiért elv áll fent. Bár lehetséges, hogy ha vennél egy panoráma gázálarcot, vagy csináltatnál valami menő starwarsos kinézetűt, az jobb lenne, de azért valljuk be, hogy az evésben, ivásban, vagy még sok más dologban is megnehezíti az életet.

Sajnos ez van. Tavasz elejétől, amikor már kezdenek nyílni a különféle virágok és pláne megindul a fű növekedése, tele lesz pollennel minden. Az esők után mindig jobb, mert az eső a nagy részét abszorbeálja a levegőből, így nem te szívod be. Nyáron a helyzet változatlan, és még ősszel is sok van belőle. A téli idő már kicsit jobb, de ott a könnyebb megfázás és a sokféle nedvességkedvelő vírus-baci miatt könnyebben jön a nátha is.

Szóval praktikák vannak, de mindig érdemes ellátogatni a megfelelő orvosokhoz is szakmai tanácsokért, receptekért, tippekért.

2018. aug. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!