Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A gluténallergia hogy derült...

A gluténallergia hogy derült ki nálatok, milyen tünetek alapján?

Figyelt kérdés
2018. szept. 7. 12:05
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Munkatársamnál úgy, hogy sokszor volt hányingere, ebéd után állandóan ment a wc-re, hasmenése volt, és puffadt volt a hasa.
2018. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Főleg hajnaltájban, reggel a szeméremcsont fölött görcsöt, nyomást éreztem, mintha pisilni vagy nagyvécézni kellett volna. Kimentem, elvégeztem, de a tünet nem javult. Ha jól megnyomkodtam (megmasszíroztam), a fájdalom alább hagyott. Ha kelt tésztából készült ételt ettem (lángos, lepény, cseh knédli, kelt gombós stb.), akkor a következő étkezésig sem éheztem meg, teltnek éreztem a gyomrom. Később jött a híg széklet, néha kontrollálatlanul... A gluténmentes ételek mellőzése után minden rendbe jött, tünetmentes vagyok. Vigyázni kell egyes "E" összetevőkre az élelmiszerekben. Ezek jegyzékét - ha kéred - elküldhetem. Az orosz vodka - rozspálinka, tehát glutént tartalmaz. Viszont a cseh becherovka burgonyaszeszből készül (Írtam a gyártónak és tőlük tudom - tudok csehül). A sörrel kapcsolatban annyit tudok pontosan, hogy jóllehet árpamalátából észül (az árpa is tartalmaz glutént), de én például ihatok sört, nincs vele problémám. Ám, tudok olyanokról, akik sört sem ihatnak. Bizonyos mértékig mindenki szervezete tolerálja a glutént. Mindenkinek ki kell saját magán tapasztalnia, mit és abból mennyit ihat, vagy ehet.
2018. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a részletességet, igen jó lenne ha elküldenéd. Jövő héten megyek ilyen vizsgálatot kérni a gasztróra. Remélem adni fognak ha elmondom, hogy hullik a hajam és nagyon sokat fogytam, puffadok, hasmenésem van, a tejtől pedig bőrtünetem is van.
2018. szept. 11. 14:03
 4/5 anonim válasza:

Üdvözletem!


Itt különbséget kell tenni érzékenység és allergia között. Az allergiának súlyos tünetei vannak. Érdemes egy béltisztító kúrát végezni, majd felépíteni a bélflórát egy jó féle probiotikummal. Mindemellett érdemes mellőzni a gluténtartalmú ételeket, akár teljes mértékben, és ha gndot okoz a tej, akkor azt is. ;)


Az orvossal érdemes igazoltatni, mert adókedvezymént kap az illető a személyi jövedelemadójából, ha valóban bebizonyosodik a dolog.

2018. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Milyen probiotikumot ajánlasz?

2018. szept. 26. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!