Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Elképzelhető, hogy a gyógyszer...

Elképzelhető, hogy a gyógyszergyárak szándékosan olyan gyógyszereket fejlesztenek ki, hogy ha a páciens elkezdi szedni, akkor kénytelen legyen folyamatosan szedni?

Figyelt kérdés

Pl izzafásgátlót használok. Ha nem hayználom, rettenetesen büdi vagyok. Régebben ezt nem tapasztaltam. Ha most kihagyom egy hónapra, nem vagyok fokozottan izzadság szagú.

majd még írok ide példákat.


2018. szept. 7. 16:48
 1/10 anonim válasza:
78%
Üdv a világban.
2018. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen. Más szavakkal: olyan gyógyszereket adnak, amik csökkentik a tüneteket, de a kiváltó okot nem szüntetik meg.
2018. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez v.s. így van, sőt azt is el tudom képzelni, hogy olyan anyagok vannak benne, ami a vágyat is növeli, vagy még azt is el tudom képzelni, hogy direkt szennyezik olyan anyaggal, ami miatt ha nem használod rosszabb lesz.
2018. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez így van. Nekik nem érdekük a gyógyítás, hanem a profit: ha a páciens meggyógyul, nem fogja venni a drága orvosságot. Hogy előbb-utóbb beledöglik, az nekik mindegy. Hippokratész pedig nyugszik békében ugye.
2018. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerinted miért nyomják annyira a kávét? Kábítószer, hozzászoktatnak. Utána lépni se tudsz nélküle, miközben totálisan nem kell a szervezetnek. Bagó, pia dettó.
2018. szept. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit konkrétan a kérdező kérdez ill. leír saját tapasztalatként, az némiképp félrevezető, összeesküvés-elmélethez vezető nézőpont. A gyógyszerek egy része nem bomlik le hamar a szervezetben, hanem adott ideig bennmarad és ezalatt képes kifejteni hatását. Az izzadásgátlóról senki nem állította, hogy egyszer s mindenkorra megszünteti a "büdiséget". A kérdező tapasztalata szerinti adott ideig tartó kihagyás mellett tapasztalt szagmentesség arra utal, hogy a hatóanyag továbbra is kifejti hatását. Mi ebben a gyógyszergyár rosszindulatú hozzáállása ?
2018. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2018. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

#6: A Kérdező pont azt írja le, hogy mielőtt nem használta nem volt ilyen szaga, de ha abbahagyja, akkor 1 hónapig büdös és utána helyreáll minden, nem lesz ilyen.

Persze lehet sok más oka is.

De várjuk a többi példát.

2018. szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyomorsavcsökkentők, inzulin, vérnyomáscsökkentők, például.
2018. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem ez az egyetlen anyag, aminél ezt észrevettem. A kollégám párja orvos, és időnként meghívást kapnak orvos konferenciára. Ez arról szól, hogy a vegyszer(gyógyszer) gyárak bemutatják az orvosoknak, mit lehet adni a betegeknek. Ösztönzés képpen a "jó" orvosok sorsolàst nyerhetnek, akiket a vegyszergyár elküld Haway utazásra. Érdekes módon elég sok orvos utazik.

Más a páromnak pattanó újj alakult ki. Utána olvasott, amit persze az orvos is igazolt, hogy ez csak műtéttel gyógyítható. Mikor már nem bírta tovább, bejeletkezett műtétre. Szerencsére a doki szabadságon volt. Az eset érdekessége, hogy a párom junior 2es jóga oktató, de ő sem gondolta, hogy az orvos szava nem szent. Mivel jött a soron következő jóga továbbképzés, találkozott magasabb szintű jóga oktatókkal, ahol persze elmondta, mivel áll szembe. Az egyik oktató azt mondta, hogy oktató létedre képes vsgy kés alá menni? Az össztönzésre a párom a jóga szakirodalomból elő ásta a összes pattanó újj gyakorlatokat, és neki látott. Láss csodát. Egy hét rendszeres tornával a tünetek csökkenése megindult és egy hónap után a pattanó újj meggyógyult. Nesze neked csak műtét.

Basszus! Ezt hol reklámozzák?

2018. szept. 17. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!