Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tej-és cukormentes diéta...

Tej-és cukormentes diéta hatása mennyi idő után látható?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy akinek akné problémája van, segíthet a cukor és tej megvonása. Már 1,5 hónapja így eszek (még a kenyerekben is megnézem, hogy van-e cukor és amelyikben igen, azt nem veszem meg), de még semmi eredményt nem látok... Aki próbálta, neki mennyi idő után volt eredmény?

2018. szept. 30. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne légy türelmetlen! Az idő csak szolga!
2018. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Tejtermékek elhagyása esetében csak akkor fog javulni, ha laktóz érzékeny vagy, allergiás vagy a tejre, vagy tej intoleranciád van. Ha ezek közül egyik sem áll fenn, akkor semmi nem fog változni. Akik ezt hirdetik, hogy ennyire rossz a tejtermék, és milyen jól lettek tőle, arcuk is kisimult, valószínűleg az előbb felsorolt problémájuk van.


Cukor az más kérdés. Voltam cukor megvonáson, teljesen szépen kitiszult az arcom 2-3 hét alatt. Most újból csinálom, 1 hónapja semmilyen hozzáadott cukrot nem eszek, mégsem tűntek el, szerencsétlenségemre...


Sok minden lehet egyébként. Liszt érzékenység, vagy egy bizonyos kaja, amire szintén érzékeny vagy, gombás fertőzés, hormonális probléma, emésztési probléma, és gyakorlatilag a sor végtelen. Tudom milyen, 17 éve élek velük, és még mindig nem tudtam őket legyőzni. :(

2018. okt. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Tejtermékek elhagyása esetében csak akkor fog javulni, ha laktóz érzékeny vagy, allergiás vagy a tejre, vagy tej intoleranciád van. Ha ezek közül egyik sem áll fenn, akkor semmi nem fog változni. Akik ezt hirdetik, hogy ennyire rossz a tejtermék, és milyen jól lettek tőle, arcuk is kisimult, valószínűleg az előbb felsorolt problémájuk van."


Ez nettó hülyeség, és ha értenél a biológiához te is tudnád, hogy miért. Itt egy pár tanulmány, ami bebzonyítja, hogy a tejtermékek (nem csak tej, hanem MINDEN TEJTERMÉK) az aknék, pattanások, zsíros bőr kiváltóokai. Elsősorban a hormonok és a kazein miatt.


[link]

[link]


A laktózintoleranciának köze nincs a bőrhöz, csupán azt befolyásolja hogy megfelelő enzim hiányában nem tudod lebontani a tejcukrot, így az hasmenést, hascsikarást, hasgörcsöket okoz ha elfogyasztod.

2018. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Kitalálom, vegán vagy ugye?
2018. okt. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most erre abból következtettél, hogy tájékozottabb vagyok nálad biológiából és tanulmányokkal támasztottam alá a véleményemet, miszerint a tejtermékek felelősek a bőrproblémák egy részéért?


Gratulálok, igen korlátolt lehetsz.

2018. okt. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen javul ha a tejet elhagyod, és én még a finomított dolgoknál vettem észre a gyulladást (aknét) amit a cukor okozhat. Mint a répa cukor. Bár én érzékeny is vagyok a tejre, mióta elhagytam nem vagyok többé hízékony. Régen volt hogy évi 10 kiló feljött. Kicsinek sovány voltam,undorodtam a tejtől, és minden tejestől. (Ha a gyerek nem eszik valamit jele lehet hogy nem bírja) Visszakanyarodva, a tejen és a cukron kívül javasolnám, hogy az ízfokozókat, színezékeket, mesterséges szemeteket tartalmazó dolgokat hagyd el, és a konzerv paradicsomot (fémmel érintkezve rákkeltő lehet, a kávé sem jó fémben...), a tengeri dolgokkal óvatosan, sokan érzékenyek rá +a trópusi gyümölcsök, avas magokat ne egyél,, ne igyál sokáig tárolt pet műanyag üvegekből az oldódó anyagok miatt, kevesebb mirelit kaja (vannak már olyanok amiknek azt mondom egész jó összetevőik vannak) ez a pár tipp jutott eszembe most, hogy kevesebb méreg kerüljön be, mert annak a nagyja pattanásként jön ki, tisztul ki. Sok gyógyszertől is van. Esetleg bőrgyógyász és dietetikus segíthet még. Figyelj oda mit eszel, mitől vagy erősebb, tisztább. De ne ess át a túloldalra, mert a folytonos-gyors tisztítókúrák megterhelnek. A tisztulás ideje, rendes tempóban kb. 2-3 hónap. Ha eddig sok-sok pattanás jön ki (+gyorsabb az anyagcseréd) akkor nagyon jól haladsz, mert tisztulsz. Ez nehogy stresszeljen! Mindeképp eredményes :) Ha van még kérdésed írj nekem. Köszönöm, hogy elolvastad!
2019. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!