Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » 21 éves kor felett ha eddig...

21 éves kor felett ha eddig nem volt semmi kialakulhat allergia?

Figyelt kérdés
Egyedül egy gyógyszerre vagyok allergiás a kérdés az lenne hogy ennxi idősen alakulhat e ki étel allergia? Kisebb időszakos nem számít de ez akár az életembe is kerülhet ezért érdekel.
2018. dec. 28. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kialakulhat az allergia. Én 35 éves koromig azt se tudtam, hogy van ilyen, hogy allergia. Majd szép lassan évről évre elkezdtem allergiás lenni. Először a parlagfűre, majd vadkender, cica, kutya, por. 2 éve kiderült, hogy allergiás lettem a meggyre és a cseresznyére is. Minden évben mennem kell allergia vizsgálatra, hogy megnézzük mire lettem allergiás.
2018. dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szóval bármikor megtörténhet hogy eszek valamit és egyszercsak nekiállok fuldokolni? Aztán már későn derül ki hogy allergia?
2018. dec. 28. 14:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, bármikor.
2018. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát ez elég bíztató az életre nézve főleg hogy mostanában elég paranoiás vagyok..
2018. dec. 28. 14:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyapám 91 éves,70 èvesen lett gyógyszerérzékeny.
2018. dec. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És ennek nincs valami előjele?
2018. dec. 28. 18:01
 7/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nincs előjel.

Nekem a doktornő az allergia vizsgálaton azt mondta, hogy aki allergiás bármire az idővel szép lassan másra is allergiás lesz.

Én imádom a cseresznyét, és a meggyet. Kilószámra tudtam enni, és ettem is. Úgy derült ki, hogy allergiás vagyok rájuk, hogy egyik nap a testvéremnek segítettem meggyet kimagozni. Nem is ettem belőle, csak a kezemmel magoztam a rengeteg meggyet. fél órával később ügyeletre kellett mennem, mert a testem tele volt kiütésekkel ami borzalmasan viszketett. Szó szerint véresre vakartam magam. 4 napig voltam kórházban mert minden órában kenni kellett a testemet valami krémmel. Ott derült ki, hogy heves kiütéssel jár a meggy és a cseresznye. Szóval lassan 4 éve nem ettem, sőt nem is foghatom meg a gyümölcsöket. Nem volt előjele.

2018. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És a következő a fulladás lett volna? Eléggé beparáztam amit eddig faltam most félek megenni bármit :(
2018. dec. 28. 21:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Parlagfűtől befulladok. De ez nem jelenti azt, hogy ha valamire allergiás vagy akkor azonnal megfulladsz. Ha fullad az ember akkor az nem 2 perc. Akár órákig nehezen veszed a levegőt. Ha már ez van akkor lehet dokihoz menni.
2018. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De olvastam hogy van hogy kaja allergiánál kezdődhet rögtön keringés leállással vagy fulladással vagy ez tévhit?
2018. dec. 28. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!