Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan lehetne ellenőrizni,...

Hogyan lehetne ellenőrizni, hogy valaki allergiás-e a macskákra?

Figyelt kérdés
Anyukám megengedett nekem egy cicát, nagyon örültem neki, de a testvérem egyből lehurrogott. Mert lehetséges, hogy ő allergiás a macskákra. De nem tudjuk pontosan. Hogyan tudnánk leellenőrizni, hogy tényleg allergiás-e a cicákra? A barátjánál, ahol a legtöbbet van, ott van 3 cica is, szokta őket simogatni, csak ők kint vannak tartva, nálunk meg ugye benti cica lenne. Amikor felhozom neki a témát, egyből azt mondja, hogy ő tüsszögne a macskaszőrtől. :/

2019. jan. 1. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kinti macskától nincs baja, akkor a bentitől sem lesz. Férjem allergiás a macskákra úgyhogy ebben bőven van tapasztalatunk.

Egyébként a macskának nem a szőre allergizál eredetileg, hanem a nyála, csak ugye nyalogatja magát.

Ez mondjuk a ti szempontotokból lényegtelen, csak sima fun fact volt.

2019. jan. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja, bocsánat, azt kifelejtettem, hogy valamilyen állatom biztosan lesz, így most a nyusziknál tartunk, de Én is es Anyukám is nyilván jobban örülne egy cicának.
2019. jan. 1. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Van allergiateszt, nem vagyok benne biztos, de szerintem a háziorvos írhat beutalót, és egy klinikán megnézetitek. Gondolom, lehet magánban is, de az fizetős.
2019. jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kiegészítés: azt hiszem, olyan kategóriákat tesztelnek, hogy "macskaszőr" és "macska felhám"
2019. jan. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Kopasz macskát tartsatok! Mi is allergiásak vagyunk a szőrös macskákra, és erre nem.
2019. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kockáztatni, különössen, ha gyerek van a háznál ! Mi ér többet ? egy macska vagy az egészség?
2020. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!