Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szabad ezt a gyógyszert szedni?

Szabad ezt a gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés
A minap voltam az orvosnál, arra kértem, hogy írjon fel valamilyen szteroidos orrsprayt az allergiámra. Erre felírt egy neomicin tartalmú antibiotikumos orrcseppet (amit a gyógyszertárban kevernek). Szabad ezzel csepegtessek az orromba? Használ egyáltalán valamit Csak mert még sohasem hallottam, hogy bárki ilyet szedne allergiára. Ráadásul azt írták róla, hogy „viszonylag toxikus: sok emberben vált ki allergiás reakciót.”

2019. febr. 23. 01:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Szoval leadtad a renelesedet a pincernel...ja, nem. A doktornal.

Az allergiadat is te diagnosztizaltad?

2019. febr. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A kolléga csak annyit csinált amennyit kértél. A magis neomicines orrcsepp ugyanis szteroidos is, a miénk ephedrines is. Allergiára egyébként nem való pont a szteroid miatt, mert tönkreteszi a nyálkahártyát. De ez van ha diktál a beteg és írja a dokror.


Allergiára ha mindenképpen kell valami akkor a sima tengervizes orrcsepp a jó kiegészítve valami modern harmadik generációs antihisztaminnal például desloratidinnal, vagy levocetirizinnel tablettában. Ugyanis ez a kombó hosszútávon is alkalmazható.


Egyébként maga a neomicines orrcsepp egy tök jó cucc csak nem allergiára, hanem náthára, meg egyéb megfázásra, amikor csak rövid ideig kell. Én gyerekeknek is előszeretettel írom.

2019. febr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Régebben voltam allergia teszten, a poratkára lett pozitív. Lassan fél éve használok xilometazolinos vény nélkül kapható orrcseppet, mert nélküle aludni sem tudok, az orrdugulás miatt. Az is lehet a túlzott orrcsepp használat miatt dugul be állandóan, jó volna valahogy leszokni a használatáról, ezért kerestem fel az orvost.
2019. febr. 23. 13:53
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy lehet leszokni, ha eldöntöd hogy nem fújsz többet. Az első pár nap, főleg éjszaka borzalmas lesz, de utána már javulni fog.
2019. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem értem pontosan a problémádat. Akkor most allergiás vagy, vagy ráfüggtél az orrcseppre? Nem mindegy a kettő. Ha simán allergiás panaszaid vannak, javasolt valamilyen antihisztamin tartalmú gyógyszer szedése. Ha bemész egy gyógyszertárba készségesen segíteni fognak a megfelelő gyógyszer kiválasztásában, persze célszerű az allergén kerülése is. Ha orrcsepp-abúzus áll fent, akkor javasolt a háziorvost felkeresni, és tisztázni a konkrét problémát, ő valószínűleg felír majd egy szteroidos orrcseppet, amely mellett lehet Coldastop-ot vagy Rinopanteina orrkenőcsöt használni, amelyek mind az orrnyálkahártya regenerációját segítik. Emellett javasoltak még a tengervizes orrcseppek. Én azt szoktam tanácsolni, hogy egyszerre csak egy orrüreget kezeljen így, a másikba sajnos mehet az érszűkítős orrcsepp (hogy azért levegőt is kapjon), aztán váltás. Nem lesz egy sétagalopp a leszokás, de hát semminél sem egyszerű.
2019. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom biztosan hogy allergia. Napközben még elviselhető, de amint lefekszek este vízszintes testhelyzetbe azonnal bedugul az orrom és nem kapok levegőt. Tengervizes orrsprayt próbáltam semmit sem használt sajnos.
2019. febr. 23. 22:42
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem szedsz inkább komolyabb dózisú D vitamint? Félsz, hogy elmúlik az allergiád, és nem tudsz a dokira panaszkodni?
2019. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mert a D-vitamin nem gyógyszer.
2019. febr. 24. 18:51
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha nem lennel ilyen ontelten ostoba, akkor legalabb utananeznel, hogy a D vitamin mennyi mindenre "gyogyszer". Kb. mint a skorbutra a c vitamin a "gyogyszer", ugy hat a D vitamin is nagyon sok problemara.
2019. febr. 25. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hetes tudnál nekem linkelni D-vitamin allergia elleni hatásáról orvosi normális szakmai cikket? Kicsit szkeptikus cagyok.

A felsőlégúti megbetegedések előfordulását viszont valóban csökkenti.

2019. febr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!