Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rilex nevű gyógyszert meddig...

Rilex nevű gyógyszert meddig szabad szedni?

Figyelt kérdés

2 hónapja járok pszichiáterhez, kényszerbetegség és annak tünetei miatt.

Első alkalommal felírta a Scippa 10mg-ot napi 1x, Rilex 2.5mg 2x fél, Anafranil 25mg este 1.

Azóta kicsit jobban lettem majd visszaestem, ma voltam kontrollon, de még mindig aztmondta ugyanugy szedjem őket ahogy eddig. De a Rilex betegtájékoztatójában és az inetrneten is azt olvastam ,hogy max 8 hétig szabad szedni és a kezelés a lehető legrövidebb ideig tartson. Na most ez már akkor 12 hét lesz, említettem neki, de nem fogalkozott vele azt mondta szedjem nyugodtan. Valaki szedte ezt a gyógyszert? Nem lesz ettől bajom már? 31/F



2018. szept. 18. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért nem szokták ajánlani, hogy sokáig szedd, mert függőséget okoz. Ha azonban azt mondja a doki, hogy szedd tovább, annak biztos megvan az oka. Még mindig túlságosan szorongsz?

Én meg tudtam beszélni az orvosommal, hogy ne kelljen nyugtatót szednem, vagy csak alkalmanként, ha nagyon szorongok. Biztos a tied is megérti, ha megmondod neki, hogy nem akarsz függő lenni. Lehet, hogy ennek ellenére is indokoltnak tartja, hogy szedd tovább, akkor tényleg szedd, majd leszoksz, ha itt lesz az ideje.


30/N

2018. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Uther96 válasza:

ne a gyogyszerektol vard a csodat valtosztas az eletmododon :P ezeket a gondolataid mindig fel fel buknak a melysegbol legyen jo es rosz valtosztas eletmodot ez a leg fontosabb :Pitt van nehany hasznos tip baratom

egeseges eves

napi 1 ora sportolas

minel tobb minosegi idot tolcsel baratokal csaladal

karos tenyezok el hagyasa cigi-drog nagy mertekbe fogyasztot alkohol

napi 7-8 ora alvas :))

munka hley

legzes gyakorlatok

es a leg fontosabb probal el fogadni ugy a hogy vagy es a problemat is ugy a hogy van ne vizsgaljad ne keresed a problemat :D vanak olyan dolgok hogy nem lehet meg magyarazni es ez eleg gyakori a maivilagba ez a problema gyogyszerel csak el takarjuk kuldok 1 videot is

https://www.youtube.com/watch?v=W6_sWRq-1bA&t=6s


nem kell felni fel a fejel valtosztas az eleteden es a problema is valtozni fog nekem is volt kenyszer gondolataim es mai napis vanak de enyhultek a hogy en is valtosztam es idovel 90% el is tunik ez a felelem bocs a hleyes irasert

2018. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Uther96 válasza:

hany eves vagy amugy :D ? es miota keletkesztek ez a problemad es mi irany vagy kenyszer beteg ?

es panikolsz is vagy csak zavar az a gondolat ?

itt van meg 1 video

https://www.youtube.com/watch?v=H7V4XYLo7dE&t=131s

2018. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!