Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez macskaszőr allergia,...

Ez macskaszőr allergia, nyálkahártya irritáció vagy valami más?

Figyelt kérdés

Reggelente gyakran folyik az orrom és tüsszögök már 2 hete. Először valami pollenre vagy reggeli takonyra gyanakodtam, az meg nálam el szokott múlni. Tegnap óta egész nap ez megy.


A macskám napközben a párnámon szokott aludni és nagyon hullik a szőre.

Viszont és macskákkal nőttem fel és akkor még nem jelentkeztek tünetek. Nem pattogok ki semmilyen macskával való érintkezéskor, még idegen, sőt hosszú szőrű macska simogatásakor sem, nem viszketek, nem pirosodik ki a bőröm. Ezért gondolom azt hogy nem biztos hogy a macska a ludas.


Én arra gyanakszom még hogy belélegeztem a cica szőrét és az irritálja az orrnyálkahártyámat.

Nem megoldható hogy elzárjuk mivel nincs még ajtó a szobámon és nagytestű, nem igazán macskabarát kutyánk van.

Ivartalanított, benti cica, sosem volt kint.

Poratka is okozhat ilyeneket? Vagy biztosan a macska?



2019. jún. 4. 19:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani hogy a macskát gyakran fésüljük, ma is egy maréknyi szőr jött ki belőle.
2019. jún. 4. 19:41
 2/3 anonim ***** válasza:
Én poratkára vagyok allergiás és nekem is van macskám lakáson belül habár én nem engedem be a szobámba. A macska nem zavar, nem köhögök tőle nem vagyok kiütéses nem folyik az orrom tőle szóval nálam egészen biztos hogy csak a poratka a hunyó. Voltam is allergia vizsgálaton ahol ki is derült hogy a poratkára vagyok allergiás és a macskája nem. Ha nem vagy biztos benne keress fel egy szakorvost aki tud allergia vizsgálatot végezni és ki fog derülni hogy mire is vagy érzékeny.
2020. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Nekem règebben mindig volt macskám, nem voltam allergiás. Viszont megváltoztam ès borzasztó allergiás lettem a macskára. Kár, pedig ugy szeretnèk ujra, de visszatart az allergiám!
2020. dec. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!