Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gyógyszerallergia?

Gyógyszerallergia?

Figyelt kérdés
Mandulagyulladásra kaptam antibiotikumot csütörtökön, napi 2 szemet kell szedni belőle. Ma szombaton már a reggeli adagot bevettem (tehat a kúra 5. darabját). Reggel vettem be, és most fél3 környéken kicsit gyengének érzem magam, akiből elszáll az energia. Ez lehet a gyógyszer mellékhatása, akkor is ha eddig nem okozott ilyen gondot, vagy ez csak simán a betegség miatt van? Allergiás mellékhatás tudtommal egyébként is a bevétel utan rövidesen előjött volna, nem 4-5 órával később. Szerintetek?

2019. jún. 15. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen! Ez az antibiotikumtól van. De ez nem nevezhető allergiának, hanem inkább a mellékhatása. Nekem a kezem zsibbadt tőle, meg a beleim begyulladtak, na az már komoly és ezért abbafejeztem 3 szem után. Szerintem, ha folytattam volna, már nem írnám ezeket a sorokat.
2019. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem gyengén jött elő az említett tünet, de mar jobb is, igazából ettem, szóval lehet az éhség illetve kevés folyadék miatt volt az egész. Nekem is volt olyan antibiotikum aminek első szeme után rosszul voltam, ezért is gondoltam hogy talán nem a sokadik szemnél jön elő tünet.
2019. jún. 15. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!