Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rengeteget pukizok, de jól...

Rengeteget pukizok, de jól emésztek mindent, akkor miért van ez?

Figyelt kérdés

Tudni kell hogy eléggé sokat eszek, mivel tömeget növelek. Egészségesen, rost gazdagon étkezek.


Mindent jól emésztek, a székletemen nem is látszódik hogy nem emészteném jól a kajákat (tehát normál az állaga) viszont rengeteget pukizok, pláne amikor sok kaja van bennem. Egyébként a székletemen az látszik csak, hogy rengetek levegő van így itt ott.


Voltam már allergia vizsgálaton, és nem vagyok semmire sem allergiás.


Ha keveset eszek, vagyis annyit eszek amennyi jól esik, akkor nem jön elő a probléma. Olyannyira nem hogy ha annyit eszek mint amennyi jól esik, akkor reggel elmegyek székelni és utána következő 6-8 órában nem pukizok egyet sem. De mivel tömegetnövelek, és vékony típus vagyok, gyakorlatilag kétszer annyit kell ennem mint amúgy ennék, és így gyakorlatilag 5-10 percenként pukizok.


Nagyon kellemetlen már mert gyakorlatilag nem tudok rendesen egy ember társaságában lenni, mert azért azt nem engedhetem meg magamnak hogy szó szerint 5 percenként egy jó büdöset oda fin*gjak.


Mi lehet a megoldás? Probiotikumot próbáltam, és tényleg segített, de csak arra az időre míg szedtem. Életem végig meg nem szedhetem gondolom...



2019. aug. 4. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz lebontani bizonyos fehérjéket.

Nem vagy rá allergiás, hiszen a szervezeted nem támadja meg azokat, de attól még nem képes lebontani.

Ez azt eredményezi hogy ahelyett hogy a beledben lévő baktériumok mennének oda és bontanák le, a beleidben magától bomlik a fehérje, ezért termel ennyi gázt. Ez nagy mennyiség esetén jön elő.

Ki kell derítened mit tudsz hatékonyan lebontani, és mit nem. Pl. egyik nap sok tojást eszel, de nem iszol tejet, másik nap fordítva, stb.

2019. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 yxgyk válasza:

..en is hasonlo problemaval kuzdok de en meg fogynek es ugy edzenem szalkasabbra magam hogy birjam a munkat is meg jobban erezzem magam 

meg sem sikerult teljesen es meg szekrekedes is van emelle amit az orvosok a lassu szakaszos emesztessel magyaraznak rengeteg ilyet olvastam... kamaszkent engem is a tarsasagom lenezett es sajnalt a pukizasok miatt ami pszihes szorongasokra utalt mint kesobb megtudtam szedtem is ap kat mas problemak miatt es fejlesztem az onbizalmamat stb

 amiota drasztikusan sokat bojtolok es csak ha muszaly akkor eszem keveset minel tobb novenyi eredetut keves husfelevel minimalis gabonaval megvalogatva az eteleket es kerulve a mesterseges anyagokat azota ritkabban van pukizas...amugy a sok rostos elelmiszer is okozhatja a tulzott gaztermelodest a bab es sok hasonlo etel ezert felre van teve nalam es kiserletezem ujabb elmeletekkel ...talan te is megtalalod a megfelelo etrendet es modszert


Saját Samsung Galaxy okostelefonról küldve.

2019. aug. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!