Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ment el a hangom és...

Miért ment el a hangom és miért nem szakadozik fel a lerakódás?

Figyelt kérdés
Két hetes antibiotikumos kúrán és 11 db Ambroxolon vagyok túl. Százazon köhögök és rekedt a hangom. Most terpin hydratot kezdtem el szedni.
2010. júl. 12. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezeket nem ismerem, de valószínűleg ráment a gyulladás a gégédre meg a hangszálaidra. A köhögés tovább rontja a helyzetet, gyötri a hangszálaidat, főleg, ha köszörülöd is a torkodat vagy krákogsz.

Az egyetlen, ami erre használ, ha nem beszélsz. De egyáltalán nem, amíg el nem múlik teljesen. Ez annál is inkább ajánlott, mert ilyenkor simán lehet hangszálcsomót kapni, mit csak műtéttel lehet kezelni.

Egyébként azért vagy rekedt, mert nem zárnak a hangszalagok.


Esetleg próbálj meg mézet enni, naponta többször, de mivel az a nyelőcsövedben megy le, a hangszálak meg a gégében vanna, nem ér oda. Nekem mégis szokott hasznáni.

2010. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezeket onnan tudom, hogy énekes vagyok.
2010. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ráment a gégédre, illetve a hangszálaidra, akkor ne is szólalj meg két hétig, ne suttogj, ne adj ki akarattal hangot! Emellett tartózkodj az erősen fűszerezett ételektől, a forró és a hideg ételektől, és igyál sokat!
2010. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!