Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet? Igazából nem tudom,...

Mi lehet? Igazából nem tudom, hogy ez az e, de talán savas a szám íze (bár nem tudom az milyen :S) a torkomom lerakódás, de olyan mintha csak sok nyál lenne ott. Nem tudom :S

Figyelt kérdés
De nem mar a sav meg semmi, nem érzem, hogy a gyomrom is fájna, vagy a nyelőcsövemet marná. Úgyhogy nem vagyok biztos a savasodásban. De akkor mi lehet? Ilyen savanykás édes ízt érzek mikor nyelek, meg ez a sok nyáltermelődés...ha egyáltalán az. De már nagyon idegesít.
2010. júl. 29. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyomorsav. Okozhatja valamilyen kaja, vagy lehet refluxod. Ki kell vizsgálni.

Lúgosítás nem segít!!!! Ne dőlj be annak a baromságnak, de biztos írni fogják.

2010. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedig ez a savtúltengés tünete. Az étel egy része savanykásan, böfögés-szerűen megjelenhet a szájban. Nem feltétlen mar a sav. Próbálj meg nem füszereset, hagymásat enni, hátha javul a helyzet.
2010. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább valami torok, garat fertőzés. Ott szokott kialakulni, ahol az orr becsatlakozik a gégébe.
2010. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy savasodás lehetne, mert nem eszem savasító ételeket, csak nagyon ritkán. Ezért furcsa. :S Írtad, hogy a lúgosítás nem jó, de igazából sok ismerősöm lúgosító étrended kipróbálta és elmúltak a tünetei. De nekem tesóm refluxos és mondta, hogy mikor gyomorsavad van és feljön az marja a torkod és nyelőcsöved, meg teltnek, puffadtnak érzed magad, meg ilyenek. Nekem semmi ilyen nincs. Olyan minta ki lenne száradva a szám nagyon, de a nyál túlzottan termelődik. De amig egyenesben volt az életem..legalábbis azt gondoltam...addig nem volt semmi ilyen, de előtte stresszes voltam és ugyanezt tapasztaltam. Aztán most megint csomó gondom van és ezek újra előjöttek. Bármennyit iszok száraz a szám. Meg igazából ha köhögök akkor érzem h fel akar jönni valami lerakódás, de nem vagyok megfázva és nem fáj a torkom. Volt h felköhögtem és ilyen keményebb sárgás darab jött fel, ami büdös volt. :S
2010. júl. 29. 15:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Mikor írtam nem olvastam amit írtatok. Akkor a sav nem feltétlen mar? Ezt nem tudtam. Akkor nem tudom. Lehet h az is lehet, hogy 3 napig elég sok hagymás (nyersen) ételt fogyasztottam. Lehet h ezt nem bírtam? :S
2010. júl. 29. 15:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha váladék jön fel a garatból, akkor igaza van annak, ami megfázásra vagy fertőzésre tippelt. Ezt korábban nem írtad.


A lúgosításról: a test ph értéke állandó, meg lehet mérni. Ha megváltozik, az súlyos betegség JELE, NEM OKA. Meg lehet kérdezni bármelyik belgyógyásztól.

Ennek ellenére elhiszem, hogy használt a lúgosítás az ismerőseidnek, de nem azért, mert lúgosodtak, hanem azért, mert a "lúgosító" ételek egészségesek, csupa zöldség, gyümölcs, teljes kiörl. cucc, a "savasító" meg egészségtelen, cukros, zsíros, nehéz. Nem kell diploma ahhoz, hogy megmondd, hogy a "lúgosító" ételek jobbak. De nem azért, mert lúgosítanak, hanem egyszerűen mert egészségesebbek, könnyebben emészthetőek.


Ha a tesód refluxos, netán a szüleid is, és hasonló tüneteid vannak, nem kizárt, hogy valamiféle hajlamod van rá. Ha 1-2 hét alatt nem múlik el a probléma (a fertőzés annyi idő alatt vagy magától gyógyul, vagy egyértelmű köhögés/torokfájás lesz belőle), érdemes kivizsgáltatni.

Addig ehetsz "lúgosító" kajákat, megártani nem fog.

2010. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül fáj az akut fertőzéseknél. Olyan orr és melléküregekbe lehet a fertőzés ami nem örül rendesen. Antibiotikum segíthet.
2010. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kolléganőmnek is van refluxa és feljön neki néha ilyen sárgás valami, az is a reflux miatt van.

Szerintem én is refluxos vagyok, én pl eleinte csak köhögtem, aztán tüdőgyulladásba ment át, de az elmúlt, a köhögés nem. Fél éve köhögök, bár már nem nagyon. Viszont elkezdtem büfögni, mint a tehén. Fél évig semmiféle maró fájdalmat nem éreztem. Most se ez a jellemző, de már olykor szúrkál a gyomorszájam környékén. Ezer tünet van, atipusos is, ami miatt orvosok is nehezen jönnek rá. A sok nyáltermelődés az egyik tünet emlékeim szerint.

2010. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!