Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy nyugtassam le magam és...

Hogy nyugtassam le magam és szoktassam le arról, hogy folyton az emésztésem figyelem?

Figyelt kérdés
IBS-es vagyok. Sokat pukizok, puffadok, morog a hasam, megy s néha, máskor székrekedés van. Teljesen beleőrültem ebbe a betegségbe és már- már betegesen figyelem az emésztésem minden egyes pillanatát és rettegve várom mikor fogok pukizni vagy mikor fog meghallatszódni a has morajlásom. Ördögi körforgás ez

2019. aug. 11. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Testmozgás esetleg?

Akkor ha a tested ad ki "puki" vagy egyéb hangokat nem vszed észre, és még jól is esik a mozgás.

2019. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
31%

Sajnos ugyan ebben a cipőben járok. Suliba járok, de mivel retteg attól, hogy mikor fog menni a hasam vagy mikor pukizom, már amikor beülök az órára, elkezdtem morogni a hasam. Utána pedig vagy legyűröm azzal, hogy igazából semmi bajom nem lenne ha nem órán ülnék, vagy nem tudok ott maradni.Nagyon rossz egy betegség.

Az szokott nekem bevállni, hogy megnyugtassam magamat, hogy nyugalmi állapotban képzelem el a hasamat. Tehát mondogatom magamban pl. hogy a hasam egy nyugodt, csendes has stb. Ezeket mantrázom😅 nem mindig működik, de ha el tudod hitetni az agyaddal, akkor segít

Ha viszont egyébként, hatásos módszert találsz, kérlek írd meg nekem😀

2019. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Végre egy ember, aki hasonló cipőben jár!! Én is ugyanezeket szoktam mantrázni, de néha iszonyat menekülni szeretnék, bezárva érzem magam, feszélyez a ,,tömeg" . Jaj nem tudom mi tévő legyek
2019. okt. 1. 09:54
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Detto, vagy ket eve ugyanez, mar mindent probaltam. Egyre rosszabb, de most ugy tunik ez a fodmap kizaros dieta mintha mukodne.
2019. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Áá ez remek. Miket iktattál ki?
2019. okt. 7. 07:44
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Nekem ez évben kB. 3hónap volt amikor nem fájt a hasam. Most lassan 2 hete váltakozó a székletem, de nagyrészt híg. Fáj a hasam, rosszul vagyok nagyon, minden bajom van. De mivel még figyelem is ráadásul az egészet, még erősebben jelentkeznek ezek. Már teljesen ki vagyok készülve. Ha már érzem sok a gáz a beleimben, akkor már rá vagyok parazva, hogy na most tuti rosszabb lesz az egész, mert a múltkor is azzal kezdődött.
2019. nov. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Ismerős érzések, egyetemen másfél órákat kell végigülni és ezt nem tudom kikerülni, még ha más helyzeteket igyekszem is. Pánikrohamszerű tüneteket produkálok lassan már mindenhol, ahol nem otthon vagyok, alig merek bárhova elindulni. Tényleg egy ördögi kör, minél inkább ràstresszel az ember, annál rosszabb. Én se tudok jobbat a mantrázásnál, de az se működik mindig...
2020. jan. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, meg válaszolók akik ugyanebben a cipőben járnak és írtak ide. Írtad, hogy félsz még a pukizástól is. Nálatok is előfordul IBS-sel, hogy azért féltek tőle, mert jönne vele valami más is?:DD vagy csak nálam van ez.
2023. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!