Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 5 év Rivotril szedés leszokás...

5 év Rivotril szedés leszokás közben/után mire számítsak?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben lenne 5 éve, hogy szedtem a Rivotrilt. Nem orvos írta fel, nem is lett volna rá szükségem, csak kipróbáltam, aztán ahogy mondják: könnyű rászokni. Sikerült is. Eleinte 0,5 mg-ot szedtem, először még 1 db-tól sem tudtam hol vagyok. Aztán 2 mg-osat szedtem. 1-2-3 db-ot meg sem éreztem, minimum 4 db volt a ,,napi adagom". Pár nappal ezelőtt megfogtam, és kidobtam, nincs jelenleg nálam több. Épp ez volt a cél. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen tünetek lehetnek esetleg....és meddig..hogy mire számítsak? Köszönöm a válaszokat előre is!

2019. szept. 4. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha pár nap alatt semmi nem volt akkor nem is voltál függő...


Aki függő annak 1 nap kihagyás is elég durva tüneteket tud okozni.

2019. szept. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha már eltelt pár nap, és nem jöttek elő a megvonási tünetek, akkor már nem is fognak. Kár, hogy kidobtad a gyógyszert, én egy csomó pénzért megvettem volna.
2019. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha pár nappal ezelőtt kidobtad és nincsenek megvonási tüneteid, akkor fizikailag valószínűleg nem vagy függő, vagy nem nagyon. Mikor én abbahagytam, sokáig alig tudtam koncentrálni a legegyszerűbb betanított munkára, de komoly elvonási tüneteim nem voltak. Ettől még pszichésen lehetsz függő: "gázos" élethelyzetekben előjöhet, hogy "most kéne pár mg Rivo, és MIIINDEEN jobb lenne".
2019. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog: Anyám ugyanannyit és kb annyi ideig szedett rivotrilt, mint én. Ő simán abbahagyta egyik napról a másikra, én fokozatosan csökkentettem, de 2 hét nagyon durva elvonásom volt.
2019. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Igen, szerintem akkor az lehet amit a 3-as válaszoló írt, hogy néha azt érzem csak , hogy "jaj de jó lenne most pár szem rivo".". Meg alvás előtt sokszor,mert előtte ugye azzal nem volt gondom, most meg alig tudok aludni de gondolom visszaáll.

2019. szept. 5. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!