Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Végleg letettem az antidepress...

Niceszisz kérdése:

Végleg letettem az antidepresszánst. Meddig tart az elvonási tünet?

Figyelt kérdés

Antidepresszánst szedek 2013 óta. Régen sokkal durvább volt a helyzetem mert nemcsak antidepit szedtem, hanem nyugtatókat is mellé elég komoly szinten. Rivotrilt leginkább.

A rivotrilt 1 éve SIKERÜLT véglegesen letenni fokozatosan. Fél évig remegett a kezem napi szinten, aztán egyszercsak végleg elmúlt az is. Kitisztultam tőle teljesen.

Ami most jön az hab a tortán.

Yarocent szedtem antidepiből. Évekig scippa20mg/nap. Azt orvosi kezeles mellett lecsökkentettük scippa15mg/ nap majd scippa10mg/nap. Ekkor gyógyszert váltottunk mert teljesen kipusztította a szexuális vágyak iránti érdeklődésemet. 1 hónapig szedtem Brintellix 5mg-ot. Attol mindennap hányingerem volt így váltottunk sertalin 50mg/nap. Attol szintén szexuális problémáim voltak így váltottunk yarocenre. És itt bukik ki a történet.

Yarocen 15mgot keményen 1 napig szedtem be. És most lett elegem. Este vettem be az első szemet es reggel úgy jöttsm be dolgozni mint akit egy kerti lapáttal fejbe vágtak. ÁLLJ! elegem van.

1 honap mulva kell visszamennem orvoshoz.

2 napja nem szedem az antidepit.

Reméltem hogy könnyű sztori lesz de tévedtem.

Ma beértsm munkahelyre dolgozni de már reggdl furcsán éreztem magamat. Amit észlelek egyelőre az erős szívdobogás(nem mellkasszúrás) hanem olxan mint aki lesprintelt 2kmt-t. Plusz kézremegés!. A rivotrilnál "csak" kezremeges volt enyhe szinten.

Szerintetek lesz e ennél roszabb és vagy micsináljak? Ha így marad talán tudom kezelni. Csak roszabb ne legyen. És meddig tart?

Előre is koszonom a válaszokat.



2018. márc. 2. 10:18
1 2 3
 1/29 szántóvető ***** válasza:
88%
nem tudom,de az érdekel hogy mi az orvosi diagnózis.mert ha nem gyógyítható akkor szedned kéne folyamatosan.
2018. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Kedves 1. Válaszoló. Nekem pánikbetegségre és depressziora írtak ki a gyógyszert. Sok sikersztoeit hallottam hogy letettek a gyogyszert ahogyan en is megszabadultam a nyugtatóktól. De ez valahogy más. Azt hittem könyebb lesz. Tévedtem.
2018. márc. 2. 11:07
 3/29 szántóvető ***** válasza:
a gyógymódot kell megtalálni.a gyógyszerek csak a tüneteket nyomják el,ha nem szeded őket akkor a mentális gondok fokozódni fognak.2013 óta eltelt több mint 4 év.
2018. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

2 dolog lehet.

1. Visszaternek illetve felerősödik az alap betegségem

2. Elvonasi tünetek ( ez a jobbik eset!!)

2018. márc. 2. 12:30
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Én még egyetlen sikersztorit sem hallottam, aki 1 nap szedés után letette volna a gyógyszerét, és csodaszerűen meggyógyult. Ellenkezőleg. Napokon belül olyan rosszul lett, mint előtte sosem. Az meg csak a hab a tortán, hogy a nemi vágy csökkenése miatt ennyi gyógyszert cserélgessen az orvos. Az antidepresszáns valamennyiétől lecsökken a nemi vágy. Csak azt tudom neked mondani, amit nekem mondott az orvosos: szedd a gyógyszered és ne siránkozz.

2018. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 szántóvető ***** válasza:
akkor fokozatosan állj le vele,ne egyik napról a másikra.
2018. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Én már elkezdtem csökkenteni-ahogy írtam is-

Scippa 20mg--》scippa15mg--》scippa10mg--》 aztan jott a masik 2 féle gyógyszerből a leggyengébb mennyiség/nap.

A yarocen húzott fsl idegileg.

Azon is gondolkoztam hogy lehet ugy kellett volna hogy yarocen 15mg--》 yarocen 7mg majd 0. Nem dobtam ki a gyógyszeremet. Ha gáz van, van mihez nyúlnom.

Egyelőre kezremegessel es olykor olykor eros szivdobogassal birom tartani magamat. Csak roszabb ne legyen.

2018. márc. 2. 16:31
 8/29 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem írni. Hogy előjött újabb tüner a kézremegésen és a szívdobogáson kívül. Agresszivitás. De en még mindig birom. Tudom hogy megtudom csinálni.
2018. márc. 2. 16:41
 9/29 anonim ***** válasza:
Én 2012 vége óta szedek antidepresszánst depresszióra. Először coaxilt kezdtem el szedni eleinte hatott aztán meg már nem annyira két év alatt teljesen hozzászoktam így elhagytam. Fél évig nem szedtem semmit és extrém rosszul lettem a depresszióm visszatért és meg akartam halni. Aztán kaptam brintellixet 10 mg/nap az jó volt csak nekem is háányinger, hányás és sajnos az alkoholt nem bírtam úgy mint előtte. Ezt 2016 eleje óta szedtem de a türelmem elfogyott és hiába emelte fel a doktorom 15 mg-re a mellékhatások fokozódtak. Aztán scippat szzedek most én is naponta 10 mg-t és kevésbé szorongok és a szexuális vágyam is romlott de szedem mert használ idegileg úgy érzem!
2018. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

"A yarocen húzott fsl idegileg.

Azon is gondolkoztam hogy lehet ugy kellett volna hogy yarocen 15mg--》 yarocen 7mg majd 0."


Igen, így csökkentsd!! Ne hirtelen hagyd abba, még ha más a neve is mint amit évekig szedtél!

2018. márc. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!