Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy hónapra kényszer gyógykeze...

Egy hónapra kényszer gyógykezelést kaptam, ön és közveszélyesnek ítéltek, holott csak pánikrohamom volt egy jó nagy! Hogyan szokjak le az antidepresszánsról és rivotrilról? Részletesen lenn leírom a sztorit.

Figyelt kérdés

Idegösszeomlás miatt mentővel vittek be kórházba, az úton a mentősöket rugdostam, közben ők lefogtak és bekábítóztak, emlékszek rá, fülemet verték és ordítottak velem. Traumát éltem át akkor, a lefogás és az agresszió miatt. .

szóval bezártak egy hónapra a zártosztályra, első 4napra nem is emlékszek, úgy lekábítottak. utána ráraktak ripedon , tegretol és rivotril kúrára! rászoktaktak a drogra! felháborító. bipoláris depressziót és pánikrohamot állapítottak meg. amikor rosszul voltam, halál eset miatt és párkapcsolati krízis miatt nem aludtam heteken át plusz hőgutám volt, ez hozta ki az idegroppanást. de már helyre állt a párkapcsolatom, hazaengedtek egy hó büntetés után. Kérdés: hogyan rakjam le a drogokat? 3napig nem szedtem őket és nem bírok aludni újra, izzadás, téveszmék, rémálmok, sivárság érzés jön rám elalvás előtt. próbáltam elhagyni őket, mert csak egy hónapig szedették velem, de ez az alvásmegvonás megint kikészít, így hajnalban bevettem mindegyikből felet, rivotril 0.25 a 05 helyett, és a többiből is lefeleztem és csak este fogom beszedni, h tudjak aludni. nappal normális voltam tőle és rögtön elaludtam és elmúlt a reszketés is. a rivotril okozza gondolom a remegést, azt olvastam, azt kaptam pont az alvásproblémámra. valaki tud segíteni, hogy tegyem le? nincs már bajom, jól érzem magam nélkülük is, de az elvonási tünetek megrémisztettek. fokozatosan akarok leszokni. valaki szedi szedte ezeket? hogy érdemes leszokni róluk? köszönöm előre is a válaszokat.



2019. aug. 27. 17:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem hinném, hogy itt bárki tudna érdemben segíteni. Keress meg valakit, akiben megbizol és segit neked valódi megoldást találni.
2019. aug. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
54%

Szedd szépen a gyógyszereid! Azért ksptad őket, hogy ne legyenek tüneteid és javuljon az életminőséged!

Mindent beszélj meg az orvosoddal!

2019. aug. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 alletta ***** válasza:
75%
pszichiátereddel beszéld meg, hogyan kell szedned a gyógyszereket. nem véletlen kaptad ezeket a bogyókat. biztos eljön annak is az ideje, hogy lassan csökkenteni lehet, de csak orvosi felügyelet mellett.
2019. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%

Leszokni fokozatosan lehet, egyre csökkentve az adagot, de orvos felügyelete alatt! Ha túl hirtelen hagyod el a gyógyszereket, mellékhatásai lesznek, mint ahogy azt tapasztaltad is.


Viszont a helyedben elgondolkodnék-e, hogy nincs-e tényleg szükséged a gyógyszerekre hosszútávon. A kérdésben azt írtad, hogy csak pánikrohamod volt, viszont alatta azt, hogy rugdostad a mentősöket. Azért ez nem normális viselkedés. Akinek pánikrohama van, az úgy érzi, hogy meg fog halni, de nem támad rá másokra.

Ha nálad ez ilyen agressziót váltott ki, azzal valamit kezdeni kell! Ha nem is gyógyszeres kezelésre, de minimum pszichoterápiára szükséged lenne.

Máskor is szoktál ingerlékeny lenni? Mert az utalhat például pajzsmirigy problémára. Az ismerősöm tiszta "idegbeteg", amikor nem szedi a pajzsmirigy-gyógyszerét, bármilyen apróságra felkapja a vizet, üvöltözik, agresszív lesz. Amikor szedi sokkal kiegyensúlyozottabb.

Tehát lehet, hogy valami szervi probléma áll a te tüneted/tüneteid hátterében, nem feltétlenül mentális.

2019. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
62%

HA, valóba úgy érzed, hogy jogtalan volt a dolog, akkor keress egy ügyvédet!


De a mentősök rugdosása...pánikrohamtól...ÉN, eltörtem volna a térded!

2019. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
77%
Tehát megtámadtál egy közfeladatot ellátó személyt és még neked áll feljebb. Mentőst, rendőrt, tűzoltót, orvost, normális ember nem támad meg.
2019. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%

Egyedül azért nem indult ellened eljárás, mert megállapitották a mentális betegséged.

Így azt feltételezték, hogy nem te tehetsz róla, hanem az állapotod.

Ha abbahagyod a gyógyszeres kezelést és újból mentősöket rugdosol, vagy bármit elkövetsz, akkor csúnyán elö fognak venni, hiszen tisztában vagy a diagnozisoddal, tisztában vagy mit okozhatsz, ha nem vagy kezelve, mégis megtagadod a kezelést.


Szóval én a helyedben beszélnék a pszichiáterrel, pontosan milyen menet szerint halad majd a dolog, követném az utasításait és összetenném a két kezem, hogy tolerálja a társadalom a mentális beteg állapotban elkövetett büncselekményt.

2019. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Értem azokat akik a mentősöket védik, de engem családon belüli is vertek már meg /bátyám. És kiskoromban is lefogtak sokat és úgy vertek amikor kicsi voltam. Talán emiatt kattantam be... Jártam pszichológiusnal, voltam pszichoterápiàn is. Összejöttek a dolgok. Megyek pszichiátriara nyugi, de nm vagyok agresszív. Amint írtam,már rendeződött az életem, szedem a bogyokat is, de le akarom tenni őket. Köszönöm a hozzászólásokat. Már kértem online ismerős pszichiátertol tanácsot. Felezem esténként, és egy két hónap és le fogom tudni rakni. Leültem a buntit, de ők se szentek...elalvás előtt eszembe jut ahogy röhögnek rajtam, meg megcsapjak a fülem jó erősen. Mindegyis. Ezt is túlélem. Szerintem a gyógyszer nm megoldás hosszabb távon. Mindenkinek más lehet a véleménye, tiszteletben tartom. Üdv.
2019. aug. 27. 20:20
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap alatt annyira nem szokhattal hozzá, viszont semmiképpen se hirtelen hagyd abba.
2019. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 árokpart ***** válasza:
53%
Konkrétan hol kaptál idegösszeomlást, ki hívta ki a mentőket, honnan tudta más és ki tudta, hogy idegösszeomlást kaptál? Sok dolgot, sőt a lényeget nem írtad le. Honnan vittek be a kórházba, ha tudtad, hogy valaki hívta a mentőket rád, miért nem mentél el, hogy ne tudjanak elvinni stb. Konkrétumokat kellene írnod, hogy tudjunk segíteni.
2019. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!