Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyamatos fáradtság érzet,...

Folyamatos fáradtság érzet, koncentrációs nehézségek, tanulási nehézségek, kiégettség érzése, mitől lehet? Többi lent!

Figyelt kérdés

Az első, előző munkahelyem mellett csináltam levelezőn az egyetemi képzést, kitűnőre. Ekkor úgy éreztem, hogy szívvel lélekkel tudom ezt művelni, így utólag visszaemlékezve ezt látom. Bejártam minden nap dolgozni, oda vissza körülbelül 90-100 km-t tömegközlekedéssel. Hétvégente és délutánonként pedig heti 3-4 darab két órahosszsás súlyzós edzés. Ugyan így szintén tanulás, elmélyedés, teljes odaadással tanulás hétvégente és délutánonként. Mellette még készültem felsőfokú nyelvvizsgára is. Ekkor se voltam valami hű, de friss, de ekkor még nagyjából tűrhető volt, és haladtam a dolgaimmal is.


Most van egy 1,5 éve hogy munkahelyet váltottam, maximum napi 10 percet utazok, a munkaidő nyolc órás. Úgy érzem hogy árnyéka vagyok régi önmagamnak. A súlyzós edzéssel sehogy sem tudok olyan szintre eljutni, mint ahogy voltam egy kisebb nagyobb kihagyás után, egyes gyakorlatokban. Az edzés meglepő módon általánosságban véve jól megy, képes vagyok elég intenzív edzéseket lecsavarni; 182 cm vagyok és 82 kg. Egy félév felhagyásom volt a tanulmányokkal, egyfajta kényszerpihenő volt, de addig is próbáltam frissen tartani az elmém. Elkezdtem a doktori képzést, ahol millió feladat hárul rám a munka mellet. Érzem, illetve bánom azt, ha csak tudat alatt, de akkor is, hogy nem tudok eleget foglalkozni a dolgaimmal, amelyekkel szeretnék: például a kutatással. Mindig próbálom magam összeszedni... Minden délután úgy kezdődik, hogy "csak alszok egy órát", és négy lesz belőle... Mindig próbálnám magam kipihenni, hogy most már tényleg tudjak foglalkozni a dolgokkal amivel szeretnék. Azt érzem, hogy szellemileg gyengülök, és állandó fáradtság kísér. A munkahelyemen elunom maga, egyrészt, a nem túl nagy kihívást jelentő feladatok és az állandó stresszelés miatt és úgy érzem hogy butulok is... Lenulláznak agyilag a folyamatos nagy pontosságot precízséget igénylő munkában. Félek, hogy elbutulok. Szüleimmel is egyre többet veszekszek, egyre többet idegesítenek, egyre renyhébb és pontatlan vagyok itthon. A magánéletem nincsen rendben, de sose volt. Mondhatni, hogy nincs is magánéletem, de eddig úgy ahogy elvoltam.


Szerintetek mi lehet a gond? Vérszegénység? Depresszió? 26/F


2019. szept. 16. 20:03
 1/2 anonim válasza:

Én nagyon vérszegény és vashiányos vagyok ugyanúgy 0án érzem magam, de nem hinném hogy vérszegény lennél. Depresszió simán lehet, menj el orvoshoz neki mond el ezeket,ő tud segíteni, itt gyakorikerdesen senki nem fog ezekre pontos, igaz választ mondani pár sor leírtából. Mozdulj ki olyan programokra amik érdekelnek is, ne ilyen random bulikra mer ott nem fogsz hasonló embert találni mint te.Válts munkahelyet ha rosszul ennyire rosszul érint. A szüleiddel meg beszélj, mesélj nekik minél többet, egy idő után kezd javulni majd a kapcsolat.

16/f

2019. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Bocs, elírtam az utolsó előtti mondatot, remélem érted így is
2019. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!