Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 70 a nyugalmi átlag pulzus de...

70 a nyugalmi átlag pulzus de egészséges embereknél normálisnak tekinthető 50-120 tartomány nyugalmi állapotban. Terhelésre 180. Akkor miért írt az orvos trachicardiát a 103as pulzusra?

Figyelt kérdés
Miért érzem rosszul magam ha nyugalmi állapotban 90 a pulzusom? Ha elvileg ez normális érték? Rengeteget stresszelek és olyankor mindig felmegy főleg terhelésre. Ha voltam ekgn meg szív uhn akkor nem kell aggódnom ne foglalkozzak vele? Ha megyek valahova ilyesztő ha a pulzusomat érzem. Nem tudom mennyi ilyenkor mert nem tudom mérni menet közben de van amikor már a közérzetem is rossz ilyenkor.
2019. szept. 29. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez elég sok a 90-103 as pulzus. Ez lehet stressz,pánik stb. Ha ki vizsgáltak, és jó az EKG, úh, akkor semmi baj. Esetleg szedj magnéziumot.
2019. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60-100 között tekinthető normálisnak nyugalomban, az ideális a 72/min. Persze, mindenkinek kicsit más, ha alapból 60 szokott lenni, és stresszben felkúszik 80-ra, azt is megérezheti az illető, hiába van a normál kategóriában.
2019. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Normál állapotban 65-80 között van. De ha jön a sressz ami mindennapos akkor produkálom a 100 feletti értékeket is. :(

Azt nem értem, hogy nagybátyámbak aki 72 éves állítólag alapból 120 és köszöni jól van. Én nagyon rosszul lennék ilyen magas pulzusnál. Azt sem értem hogy sokan írják itt az oldalon hogy nekik a nyugalmiuk 90. Az szörnyű sok. Mitől függ ez? Nem vagyok edzett mégsem 90 a nyugalmi pulzusom.

2019. szept. 29. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nyugalmi 90-100 közötti, ami szerintem amúgy sok, de a doki anno azt mondta, hogy semmi bajom, nem kell ezzel foglalkozni, a vizsgálatok mind jó eredményt mutattak. Stresszben, megterhelésben nyilván megemelkedik. Én, ha edzek, akkor amúgy csak kb. 120-130-ra megy fel a pulzusom.
2020. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!