Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Biztos, hogy megéri egészséges...

Biztos, hogy megéri egészségesen élni?

Figyelt kérdés
Valaki néha iszik egy pohár bort, 1-2 sört, elszív egy jó cigit a szalonnás tojás után, és meghal mondjuk 65 évesen. A másik ember répán meg ásványvízen él, sportol, stb, és meghal 67 évesen. Vagy 50 évesen egy balesetben. Arra akarok célozni, hogy a halálunk kiszámíthatatlan. Érdemes e minden földi jóról lemondani a bizonytalan 3-4 plusz évért? A földi jó alatt nem az alkoholizmust, meg a láncdohányzást, non-stop pizza zabálást értem. Kinek mi a véleménye?

#élvezet #egészséges-éeletmód
2019. máj. 11. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A dohányos, még kövér ember élete nem élet, köhögnek össze-vissza, büdösek, a kövérek nem tudnak mozogni, rondák, magas a vérnyomásuk stb. stb. Inkább élek egészségesen, ugyanúgy fogyasztva finomságokat, csak mértékkel, de legalább semmi bajom, mint hogy ilyen életet éljek. Pláne hogy bármikor kaphatnak stroke-t, szívinfarktust, amibe nem halnak bele, de fogyatékosan élhetnek tovább
2019. máj. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez igen tág fogalom valóban. Az elsó hsz.is sarkít. Nem kell egyből arra gondolni, hogy aki szalonnás tojást eszik az mind kövér lesz.

Kérdező.. én próbáltam minden diétát. Voltam vega majd' egy évig. Sose éreztem jól magam. Nekem annyi idő után is hiányzott a jó kis bőrös csülök olajban sült krumplival. Meg az esti egész tábla milka időnként..na nem minden nap.

Most úgy étkezem,hogy azt eszek,amit akarok. Nyilván van egy mérték,de ha szalonnát akarok,azt fogok enni. Én salátával sosem laktam jól, de az ízét szeretem, így eszem a főétel mellé, akár a krumplival. Ha kólát akarok,azt iszok. De azt sem minden nap. Szóval arany középút. Amúgy én is azt szoktam mondani, hogy ha holnap elüt egy kamion esetleg túlélem és örökké szondán fognak táplálni,azon nem fog lemenni a jó kis rántotthusi sem a sütemény. Szóval inkább megeszem ma.

És nem vagyok sem kövér,a trigliceridem majdnem 0.

Ja, cigizek is. De nem sokat. Az nem egészséges,de jól esik. Inni nem szoktam, nem szeretem az alkohol ízét. Nagyon max egy fröccs ha nyáron meleg van,este a teraszon.

30/n

2019. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem csak arról szól h meddig élsz, hanem hogy hogyan érzed magad, amíg élsz. Ha RENDSZERESEN dohányzol, RENDSZERESEN piálsz, RENDSZERESEN túlzabálod magad szénhidráttal, és RENDSZERESEN mozgásszegény életet élsz, akkor nagy esélyed lesz rá, h rossz közérzettel, elhízva, cukorbajjal kínlódva (esetleg egy jó kis amputáció), rákkal küzdve, nyomorultul szenvedve élj harminctól hetvenéves korodig.


Az egészséges életmód keretei között pedig természetesen nem csak répát lehet enni, ez ostobaság. Hanem arról van szó, h az értelmes emberek sok másból is tudnak örömet meríteni, az ostobák meg csak a piálásból és a zabálásból. Ezért él a legtöbb intelligens ember egészségesen, a buta furkók meg egészségtelenül.

2019. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Azok, akik igy elnek, azert elnek igy, mert ettol erzik jol magukat a borukben es ettol boldogok.

Ez egy eletstilus, amit lehetetlen elmagyarazni egy klasszik magyar “ na meg egy kis palinka, na meg szivjunk el par cigit, szalonnat disznozsirral eszi es akkor meg ne beszeljunk a nassolni valo szemetekrol.

En peldaul sokkal jobban erzem magam ha egeszsegesen elek, mint amikor neha kirugok a hambol ( nem tul gyakran, de elofordul ) es osszeeszek minden sz.rt.

Es tudom hogy barmikor meghalhatok, ergo semmi ertelme “szenvedtetni” magam, de epp ez az, hogy nekem ez nem szenvedes.

Az a tabla csoki addig okoz oromot amig eszem (5 percig).

Igy viszont 24 oraban jol erzem magam.

2019. máj. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem. Ez csak egy üzleti fogás, a hosszú, egészséges élettel kecsegtetnek, az erre fogékonyak meg persze kapnak utána. Ha mindent észnélkül csinálnak, akkor persze bebaszik a végén. De, ha épp csülkött enne valaki, vagy a buliban néha rágyújt, azt szerintem nem billent jelentősen a mérleg nyelvén. Elkéne fogadni végre, hogy vagy később vagy hamarább, de mindenki meghal. A nemdohányos is lehet tüdőrákos, a cigis is élhet 80 évig. 27 éves vagyok, nem iszok, nem cigizek, nem drogozok, se kávé, keveset is eszek, mégis 160/110 volt a vérnyomásom, mindig is magas volt.. nem az életvitelemtől, az biztos, viszont generációkra visszamenve bizony volt ilyen a családban, nem is kevés. Szóval én ebben nem hiszek.
2019. máj. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most komolyan az egeszeges eletmord miert uzleti fogas?

Aki hulye az vegye meg 1000forintert a 2 szem BIO paradicsomot, de miert nem lehet felfogni azt, hogy valaki nem attol erzi jol magat, hogy iszik/bagozik/habzsolja a letezo legegeszsegtelenebb sz.rokat.

Az nem lehetseges, hogy valaki majd minden nap elmegy egy orara futni, ahol megtelik a tudeje friss levegovel, jo erzesu faradtsag fogja el, megnyujtoztatja magat majd hazamegy es egy finom, egeszseges etel elfogyasztasa utan lefoglalja magat egy konyv olvasasaval vagy megnez egy filmet.

Ez miet nem lehet boldogsag valakinek?!?!?

Miert az a “jo” ha szivjuk a bagot meg leiszod magad az asztal ala?

Miert nem lehet csak szimplan egy egyensulyt kialakitani az eletedben?

Nem kell minden megvonni magadtol es aszketakent elni, de azert legyen mar egy kis egeszseg tudatod!

2019. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egyensúllyal meg azzal, hogy mindenki csinálja úgy, ahogy neki jól esik egyet értek. De, ha valakinek a degeszre zabálás esik jól meg az asztal alá ivás, azt miért is tartod visszatetszőnek? Vagy csak a te életmódod jó? Friss levegővel, aha. Attól a sok szawral, ami a levegőben van. Akkor inkább az edzőterem.
2019. máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én példaértékűen élek étkezés szempontjából. És egyfolytában fáradt és beteg vagyok. Kb alig élek és a fizikai állapotom miatt lelkileg is kivagyok mert semmit nem tudok csinálni az egész életem egy romhalmaz pedig tényleg minden tőlem telhetőt megteszek az egészségemért. Egy ismerősöm 10 éve iszik minden nap (sokat) az utcán eszi ami épp eszébe jut, napi több mint egy doboz cigit szív még a kézmosásra sem figyel oda. És sosincs semmi baja. Vitamint még életében nem vett be napra sem megy soha. Nem kívánok neki rosszat de iszonyú igazságtalannak érzem a saját helyzetemet. :( Szerintem kiszámíthatatlan ki meddig él. A dohányzás viszont a legtöbb embernél idősebb korára szörnyű bezegségeket és szenvedéssel teli életet eredményez. Mind meghalunk de évtizedeket nem kellemes végigfuldokolni vagy totyogni érszűkülettel.
2019. szept. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!