Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Műtéti heg körüli megkeményedé...

Műtéti heg körüli megkeményedés, "kicsúcsosodás" mennyi idő múlva simul ki?

Figyelt kérdés
Volt egy mellkasi műtétem, amiből kifolyólag több műtéti hegem is van. Az egyikből már egy hete kiszedték a varratot, a többiben még benne van (mert azok egy héttel később születtek). A kiszedett és a még benne lévő sebeknél is a vágás körül a bőr alatt kicsit kemény, maga a vágás kipúposodik teljes hosszában. Különben minden rendben a sebekkel, szépen gyógyulnak, nincsenek se begyulladva, se elfertőződve. Mennyi idő múlva simul ki teljesen a bőröm a seb körül/alatt is?

2019. okt. 3. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nekem van olyan, aminek sok idő kellett, mire valahogy kinézett. Évek. De most is csúnya. Csak már nem számít. Nem érdekel. Bár én nem vagyok kiindulási pont, minden heg megmarad rajtam egy betegség miatt.
2019. okt. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, Kérdező. Okozhatja keloid is (hegdaganat), ami sose fog eltűnni sajnos. A keloidos sebgyógyulás genetikailag kódolt, hajlam kérdése.
2019. okt. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
4 hónapos hegek vannak rajtam, szerintem már szépek, és nyilván még alakulni fog.
2019. okt. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!