Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Koránkelés miatt egésznapos...

Koránkelés miatt egésznapos nyomottság, rosszabb esetben rosszullét?

Figyelt kérdés

Minden hétköznap 5-kor kelek, 6 előtt indulok dolgozni, hogy fél 7-re beérjek.


Nem tudom megszokni, egyszerűen annyira álmos, fáradt vagyok, hogy sokszor rosszul vagyok reggel, émelygek, szédülök... és ez szinte az egész napomra kihatással van. Folyamatos fejfájással küzdök, néha migrén.

Hiába vagyok itthon fél4-re, már használhatatlan vagyok..


Este 8-kor már alig bírok fent lenni, de 9-kor szinte mindig alszom és nem elég. Próbáltam kevesebbet aludni, de az sem segített.

Teljesen kivagyok már ettől idegileg.

A munkahelyemen is szenvedek, mert fáradt vagyok, le akar esni a fejem, 0 koncentráció...


Napi 2-3 liter vizet iszom, tehát a folyadékkal nincs problémám, pótcselekvésként folyton eszem, gyümölcsöt, joghurtot, müzliket, mert az legalább lefoglal, de ez sem normális.


A kávét(tejeset és társait sem) nem bírom meginni, ami talán segítene, energiaitalt meg hasonlókat sem szeretnék fogyasztani.


Hétvégén jobb a helyzet, általában 9-ig kialszom magam, de korántsincs bennem olyan erő, mint azelőtt, mielőtt itt elkezdtem dolgozni.


Szeretem a munkámat és a munkahelyemet is, a koránkeléssel van bajom, hogy nem tudok hozzászokni, 25 évesen olyan vagyok már, mint egy élőhalott.


A napi teendőimet is olyan unottan, nyűgösen végzem el, hogy már nekem fáj, pedig sosem voltam egy lusta ember.

A párkapcsolatom is lassan rámegy erre az egészre.


Tanácstalan vagyok.... mit tehetnék, hogy hozzászoktassam magam?


2019. okt. 6. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán a jóga, torna segíthet
2019. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Agyon kéne csapni azokat, akik kitalálták a 8 óra előtti munkakezdést.

A kávé segítene egyedül.

2019. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bioritmust nem lehet megerőszakolni. Neked nem erre az ébredési időpontra van beállva a szervezeted, mert neked nem ez a megfelelő. Ezzel nem igazán lehet semmit tenni. Idővel ez átállhat a maga természetes módján, ha a szervezeted valamiért úgy diktálja, de ez a beállás általában hosszu időszakokra, évekre szól.

Például én tini koromban korán feküdtem, kora hajnalban frissen keltem és így volt jó nekem. Most később fekszem, de reggel is később kelek/kelnék. Már nem birok korán. De ezek évek múltával, az életkori változásokkal alakultak át. Tehát ugy már nem jó, nem igazi, ha az ember akarja csak úgy kedvére átállítani a belső óráját.

2019. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok. Hamar felismertem, hogy így működök és olyan életmódot alakítottam ki magamnak, hogy soha ne kelljen ébresztőórát használjak :)

Aztán jöttek a gyerekek és áthúzták a számításimat az ovival, sulival. Még 15 év és megint minden a normális lesz :)

2019. okt. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!