Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Minél többet alszom, annál...

Minél többet alszom, annál fáradtabban ébredek?

Figyelt kérdés

Minden reggel viszonylag korán kelek (6-kor), este 7-8 körül fejezem be a napot. Ezután már csak egy gyors vacsi, fürdés és 9-10 óra között lefekszem. A munkám miatt fontos a kipihentség, de éjjel minimum egyszer felébredek, aztán reggel 5 felé aludnék a legjobban, de akkor már majdnem kelni kell. 8-9 órát vagyok az ágyban, de reggel mégis fáradtan ébredek.


Nem akarok altatót vagy nyugtatót használni, de valami ötlet jól jönne hogy ne úgy ébredjek, mint aki egész éjjel mulatott.


Nem cigizek, nem iszom alkoholt, gyógyszert se szedek, ha ez számít....


2019. okt. 8. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szoktál horkolni? Ha igen akkor valószínűleg ott a probléma, a légutak túlságosan el vannak záródva és emiatt ébreszt fel az agyad ha már nem kap elég oxigént. Használj horkolás elleni orrtapaszt, és azért menj el orvoshoz.

[link]

2019. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Dehogy horkolok, még a levegő vételem se lehet hallani, csak az a gond hogy alvás közben se kapcsol ki úgy az agyam, talán éber alvó vagyok.
2019. okt. 8. 15:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Alvás közben időtartamtól függően 2-3-4 “alvásciklus” zajlódik le. Általában akkor a legkipihentebb az ember, ha egy ilyen ciklus végén ébred, amennyiben egy éppen “zajló” ciklusban ébred fel, akkor nem fogja magát kipihentnek érezni. Vannak okostelefonra applikációk, amelyek figyelik az alvásodat és akkor keltenek, amikor neked a legmegfelelőbb. Én is ilyet használok, évek óta.


Azt jó lenne tisztázni, hogy mi miatt ébredsz fel éjjel? Valószínűleg a felébredések megzavarják ezeket a ciklusokat, és pont annak a közepén ébredsz.

2019. okt. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!