Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erős izzadás ellen mi segíthet?

Erős izzadás ellen mi segíthet?

Figyelt kérdés
Sajnos hónapok óta nagyon erősen izzadok,főleg az arcom,máshol nem is igazán,amikor nagyon meleg volt természetesnek gondoltam bár akkor is kellemetlen volt de most ahogy lehült az idő úgy gondolom hogy nem egészen normális hogy izzad az arcom,van rajtam pár plusz kg(65kg vagyok) de rendszeresen járok edzeni és próbálom a felesleget leadni,most zsályateával próbálkozok,napi 1l teát iszok már egy hete de nem igazán segít,valakinek valami tipp?vagy lehet ezzel orvoshoz fordulni?nagyon kellemetlenül érzem így magam főleg társaságban 17/l
2019. okt. 12. 19:14
 1/10 gömbicica ***** válasza:

hormonrendszered vajon rendben van? pajzsmirigy!

az izzadtságnak kellemetlen szaga van?

Mikor nagyobb foku? éjszaka, meleg,izgalom (nem félreérteni) fizikai terhelés, pszichés terhelés, mozgás,.... hatására

vércukorszinted nem-e alacsony......

2019. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen lehet ezzel orvoshoz menni. Amit tudni kell, hogy az erős izzadást a te esetedben nem igazán fogják tudni kezelni, esetleg elektromos kezelésekkel lehet valamit javítani rajta, de 18 alatt nem igazán fogják ezt sem javasolni.
2019. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nemrég voltam pajzsmirigy röntgenen,akkor minden rendben volt,nincs kellemetlen szaga olyan mint a víz,akkor kezdek el jobban izzadni ha pl reggel sétálok a buszra és megállok a buszmegállóba vagy amikor a hidegről beérek a suliba ahol melegebb van
2019. okt. 12. 19:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem is merek se melegebben felöltözni se teát vinni mert félek hogy még jobban fogok izzadni
2019. okt. 12. 19:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy röntgen nincsen, legfeljebb ultrahang vagy trachea felvétel, de pajzsmirigy esetén ez felesleges, MR kell, ha nagy a gond.
2019. okt. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi,arra gondoltam amikor azt a zselés cuccot ráteszik és úgy vizsgálnak meg
2019. okt. 12. 20:00
 7/10 gömbicica ***** válasza:

valami pszichés gond nem lehet?

valakivel mondjuk találkozol, akivel nem szeretnél?

vagy látsz valakit, aki számodra visszataszitó....


pajzsmirigy laborod is volt? mensesed rendben van? esetleg nem szőrősödsz átlagosnál jobban?


bocsássa meg a kérdésekért, de a hiba valahol a rendszeredben van, csak rá kell találni. de ez csak ugy megy ha kérdez az ember.


esetleg nincs benned belső feszültség, idegesség, bizonytalanság, vagy éppen szorongás?

ki tudod e fejezni pozitiv és negativ érzéseidet is? önérvényesités terén hogy állsz?

egyébként 17 évesen alakul az ember. bármi előfordulhat.


most tényleg csak vázoltam a lehetséges okokat. ne haragudj, ha bármi nemtetszot olvastál.

2019. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem stresszelek többet az átlagnál,nem tudtam írjam-e vagy ne de szedek fogamzásgátlót már több mint 1 éve,ez az erős izzadás kb júniustól kezdődött,pajzsmirigyre csak az volt amit röntgennek hittem,és nem szőrödödok az átlagosnál jobban,és az érzéseimet is ki tudom fejezni,általába elég hangosan is..de lehet,hogy már rástresszeltem erre a témára és az is rátesz egy lapáttal a dologra
2019. okt. 12. 20:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet hormonális oka, de ezek szerint nem a pajzsmirigytől. Nézd meg a fogamzásgátló mellékhatásai között szerepel-e.

Beidegződési probléma is lehet, vizsgáltasd ki, ha ez olyan mértékű, hogy már kellemetlen.

2019. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az izzadás az jó dolog. A vízben olyan anyagok oldódnak, amire a szervezetnek nincsen szüksége, így távolítja el azokat. Az izzadást nem megszüntetni, hanem szabályozni kell, hogy mikor és hol izzadjunk. Erre találták fel a szaunát. Ha nincs lehetőséged szaunázni, otthon nátriumkloridos forró vízben 40-50 percet ücsörögni, majd jó vastagon felöltözni nedvszívó ruhába. A víz, és sóveszteséget pótolni kell!
2019. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!