Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Férjem évek óta alvászavarokka...

Benesa kérdése:

Férjem évek óta alvászavarokkal küzd. Kipróbált már nagyon sok mindent, gyógyszer, homeopátia, akupunktúra, agykontroll stb. De már nincs ötletünk. Van valaki itt hasonló problémával, akinek bevállt valami erre? Köszönjük előre is!

Figyelt kérdés
2019. okt. 27. 06:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Munka. Én egy angol malomban 12 órás műszakokban zsákokat rakodok. Aztán hazajövök, evés, fürdés és lefekvés. ÉS remekül alszom.

Komolyra fordítva minden embernek más az alvásigénye. Ha a férjed nem tud aludni, de a nappaljai normálisak, vagyis nem fáradt, akkor nem kell erőltetni, hogy napi 8 órát aludjon. Más trükkök, hogy például valaki nem tud aludni ha éhes, más meg pont nem tud aludni, ha jóllakott. Séta lefekvés előtt, meleg tej, sok trükk van. De rágörcsölni főleg nem szabad, mert az sosem vezet jóra. Az általatok kipróbáltak közül a homeopátia egyértelműen áltudomány, az akupunktúra meg az agykontroll is vitatott. Próbáljatok ki egy könnyű altatót, az egyértelműen eldönti, hogy testi vagy lelki oka van a dolognak.

2019. okt. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Nekem a pszichiáter és a pszichológus segített


1évig szedtem a rivotrilt ,könnyenn függő lehet tőle az ember,de én felismertem kb 6 hónap után hogy már nem kellett minden este, lassan heti 2x szedtem csak


Szépen elhagytam.

2019. okt. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Konkrétan milyen jellegü alvászavar?

Az ember általában egy idő után rájön, mitől nem tud aludni. Lehetséges okok:

Túl fáradt

Nem elég fáradt

Kényelmetlen a fekhely

Külső dolgok (zaj, fény, hőmérséklet stb) zavarják

Horkolás (alvási apnoe?)

Bármi egyéb egészségügyi okok

Rossz helyen van az ágy. Radiesztéziás sugárzás... Az ágyat máshová kell tenni.

Korral is járhat, hogy megváltozik az alvásigény.

Táplálkozás.Nappal sok koffeint fogyaszt, esetleg nehéz ételeket vacsorázik vagy épp éhesen fekszik bármi lehet..

Gyógyszer mellékhatás.

2019. okt. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Ne stresszeld, ő meg dolgozzon, és fáradjon el, majd nem lesz kérdés, hogy tud-e aludni.
2019. okt. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Lehet elalvási és átalvási zavar is, sokfélék az alvászavarok.

[link]

Háziorvosi beutaló szükséges, keress lakhelyedhez közeli alváscentrumot, kérjen időpontot, megkérdezik tüneteit a szomnológussal történő konzultáción, egy éjszakát bent alszik, alvást monitorozzák és remélhetőleg megállapítják az okot.

Ha olyan van, hogy sokat horkol, időnként nem vesz levegőt, vagy felhorkant, stb, akkor alvási apnoé van a háttérben (ezt a hálótárs észre szokta venni), de alvászavart, mikroébredéseket stb okozhat még számtalan más tényező is.

Ne kezdjen el altatókat szedni, se nyugtatókat, ezek csak függőségeket okoznak, vizsgáltassa ki magát az okokat illetően.

2019. okt. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként én is hasonló utat jártam be, sok-sok év alatt kipróbáltam mindent, elmentem vizsgálatra és megállapították az okát.
2019. okt. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Alvászavarok esetén az ember hiába dolgozza végig a napot, hiába fárad el és "hiába nem alszik nappal hogy éjjel tudjon", az alvászavar miatt nem tudja kipihenni magát.

Az ilyen "fáradjon el akkkor majd tud aludni" válaszadóknak sose volt komoly alvászavara.

2019. okt. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem attól voltak durva alvászavaraim, hogy nagyon kifáradtam a munkában. Túlvoltam terhelve testileg, lelkileg. Akkoriban egy ideig horkolós is lettem meg minden nyűgöm volt éjszaka és híztam is, hála a stresszhormonoknak, fel voltam fújva mint egy béka. Miután otthagytam azt a rabszolgatelepet és pár munkanélküli hónap alatt kipihentem magam viszonylag, akkor kezdtem visszanyerni emberi mivoltom. Eltűnt a hasam, a szatyrok a szemem alól, kiegyenesedtem és már nem is horkolok, kiderült hogy aludni is tudok.
2019. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vannak akiknek szervi ok miatt van alvászavar és keseríti meg életüket amíg ki nem derítik alvásközpontban az okát.
2019. okt. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hiába vagyok lepontozva, akkor is alváscentrumot, kivizsgálást tudok csak javasolni és nem tudom javasolni pár hét alatt függőséget okozó altatók szedését, melyek nem oldanak meg semmit, csak tompítanak. Ráadásul ha esetleg apnoé áll fenn, veszélyes is szedni ezeket.
2019. okt. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!