Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáj a torkom, fehér folt, mi ez?

Fáj a torkom, fehér folt, mi ez?

Figyelt kérdés

3 napja fáj a torkom nyelésnél, eddig nem láttam semmit a tükörben, csak hogy kicsit pirosabb, de most észrevettem, hogy ott hátul (nem tudom mi a pontos neve, ameddig ellátsz a tükörben a torkodban ott leghátul) kb fél centis fehér valami van. Mint egy folt. Az egyik oldalon nagyon jól látszik, másikon halványabb.


Mi lehet ez? Tudom, orvos tudná ezt megmondani és nem ti a net előtt, de legalább hétfőig nem tudok elmenni vele orvoshoz, hátha valamelyikőtök tudna segíteni.


2010. júl. 17. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Megvan még a mandulád (torok)?

Mert ezek a tünetek általában mandulagyulladáskor jelentkezhetnek.

2010. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen megvan még, csak az orrmandulámat vették ki.
2010. júl. 17. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony tüszős mandulagyulladás. A fehér foltok a gyulladások. Van valamilyen torokfertőtlenítőd? Amivel galgalizálhatsz? Vagy esetleg aloe vera növényed? Annak a levelében levő kocsonyés izé nagyon jó rá, kevés vízbe, és azzal is galgalizálni. Esetleg zsálya vagy kamilla tea, szintén gyulladáscsökkentő. Nem tudom, ha nincs egyik sem, be tudsz-e szerezni valamit még ma, attól függ, hol laksz. De holnapra még rosszabb lesz, hétfőre főleg, esetleg ügyeletre nem tudsz menni? Jobbulást!
2010. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tantum Verde száj- és toroköblögetőm van (ilyen zöld folyadék gargalizáláshoz), az jó az ilyenre?

Mennyi idő alatt szokott ez meggyógyulni?

2010. júl. 17. 13:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogyan írod, tüszős mandulagyulladás lehet. Ami bizony nem játék, mindenképp kezelni kell. Hétfőn mindenképp menj el vele az orvoshoz. Szerintem egy erős antibiotikum mellett 7-10 nap alatt teljesen helyre jösz.
2010. júl. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a Tantum Verde jó, használhatod, de a dokihoz mindenképp el kell menned majd. Enyhíteni fogja a fájdalmat, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatása van, de kiegészítő kezelésnek szokták javasolni. Antibiotikum mindenképpen kell rá, még akkor is, ha esetleg hétfőre nem érzel nagy fájdalmat. Az öbögetéstől nem múlik el, ki kell kezelni, mert mindenféle betegséget okozhat, izületi fájdalmakat stb.
2010. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a sima C-vitamintól is "elmúlik" ha rögtön a torokfájás elején elkezdem szedni.
2010. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!