Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fogon lévő fehér folt mitől...

Fogon lévő fehér folt mitől lehet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:

1. A fogak fejlődése idején (már az anyaméhben is, kb. 12 éves korig) sok fluor bevitel, bár ennek is több fokozata van, a fehérség a kevésbé rossz.

2. A szuvasságnak egy nagyon kezdeti állapota, bár ezt az emberek nem igen szokták magukon észrevenni csak a fogorvos

2011. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ásványi anyag hiánya. Ebből lesz a lyuk. Használd a Sensodyne Pronemel nevű fogkrémét.
2011. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
6 éves korom óta van
2011. jan. 8. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor az a fluor miatt van. Fluorosisnak hívják. Nyugi, semmi komoly nincs a fogaddal.
2011. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezzel nem tudok semmit tenni ? Az az érdekes ,hogy van amikor halványabb és viszont van ,hogy szinte rikít !
2011. jan. 8. 20:35
 6/8 anonim ***** válasza:

elmúlni sose fog magától. Ha nagyon zavar akkor esetleg kifehéríttetheted a fogaidat és akkor kevésbé lesz látható a különbség, vagy esetleg kompozittal lehet helyettesíteni a fluorosisos részt, de ezt semmiképp se ajánlanám, mert ahhoz ép foganyagot kell elvenni, amit lelkiismeretes fogorvos nem szeret megtenni.

Nem tudom neked milyen mértékű a dolog, nekem is van, de engem nem zavar.

2011. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 vaszily katalin ***** válasza:
HÁZILAG IS FEHÉRITHETED SOSVIZ SZ ÖBLITÉSHEZ.ZSÁJA LEVÉL SZODABIKARBONA.S EGY CSEP GYOGYSZERTÁRBAN KAPHATO H2O2 FOGFEHÉRITÉSHEZ KÉRD.HA GONDOLOD.JA EZEL A SZERBÖL CSAK EGY CSEP ELÉG.S A PLACEBOT IS ELTÜNTETI.ÉN A FOGKRÉMHEZ SZOKTAM EGY CSEPET RAKNI.IGY=1EVÖKANÁL PUPOS FROGKRÉMHEZ EGY CSEP H2O2.CSEP CSINÁLO KIS PIPÁT KAPSZ A GYOGYSZERTÁRBAN.
2011. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fehér foltot a gyerekkorban bevitt túlzott fluorid mennyiség okozta.
2015. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!