Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől vagyok ennyire pokolian...

Mitől vagyok ennyire pokolian gyenge, fáradékony és motiválatlan?

Figyelt kérdés
26/F vagyok, gyakorlatilag fél éve otthon vegetálok tök egyedül. Előző félévben lett volna lehetőségem államvizsgázni, de édesanyám súlyos beteg lett, ami engem mentálisan is megviselt, de már akkor sem volt erőm írni a szakdogámat. Folyamatosan húztam és végül nem tudtam leadni. Most ősz van, 1 hónap a leadásig és gyakorlatilag hónapokig nem csináltam semmit, mert minden egyes napom úgy telik, hogy baromi fáradtan, gyengén felkelek, ráz a hideg, 10 másodpercenként ásítok - jelenleg iszonyatosan fáj a keresztcsontom is, borzasztóan nyilall a fájdalom, gondolom a sok üléstől és a gerincferdülésemtől - gyakorlatilag a délelőttöm úgy telik el, mintha egy zombi lennék (ásítás, netezés, ki-be járkálás a szobából). Délután kb. már kicsit össze tudom szedni magamat, de akkor meg már nincs kedvem semmihez, járkálok a házban, eszek, tornázok, hogy enyhítsem a fásultságomat (zsibbadt láb, erőtlenség) és eltelt egy nap, hogy nem csináltam semmit. 51 kg vagyok és világéletemben nem voltam képes hízni, fogalmam sincs, hogy miért és már baromi rosszul érzem magamat a bőrömben. Azt se tudom milyen orvoshoz menjek el, hogy enyhítsen a problémáimon. Legszívesebben egész nap aludnék, de tudom, hogy vannak kötelességeim, viszont azoknak nem tudok eleget tenni. Mit tanácsolnátok?

2019. okt. 28. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom az anyukadat. Jobbulást Neki és Nektek is! Lehet pszichés oka is vagy a leggyakoribb még a vashiány okozta fáradság stb.
2019. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :/ Korábban Béres Vas Vital-t szedtem (nagyon minimális vashiányom van, amúgy a vérvétel rendben volt), az utóbbi időben pedig áttértem a Supradyn-re, de egyik esetben se éreztem magamat jobban. Pszichés problémák nem tudom mennyire vannak hatással a fizikai közérzetre, mert azért hiába nincs munkahelyem, de nem érzek konstans szorongást (csak ha belegondolok, mi lesz ha nem adom le a szakdogát vagy mi lesz az államvizsgán), viszont nincsenek pánikrohamaim meg ilyesmi. Egyszerűen fásult, gyenge, erőtlen vagyok.
2019. okt. 28. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Értelek, de ha még nem is szorongsz, tudalatt lehet fáradt pszichésen is. Ez olyan, mint amikor vki sokat gondolkozid vmi rossz dolgon és refluxos lesz.
2019. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy jobbulast kívanok!
2019. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálkozhatsz B vitamin komplexel. Ez patikában max 1000 ft. 100darab. A B vitaminok hiánya is okozhatja vagy kifejezetten a B 12 vitaminhiány .
2019. okt. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!